Сьогодні розпочався триденний візит делегації представників ЄС в Україні. Вони представляють інформаційну кампанію “Будуймо Європу в Україні”, метою якої є пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.
У зустрічі-дискусії, що відбулася у стінах обласної державної адміністрації, взяли участь працівники управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації на чолі з начальником Іриною Труновою.![єс2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/єс2-300x225.jpg)
У ході заходу, участь у якому взяли представники обласної влади та місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій, управлінь, департаментів та окремих вищих навчальних закладів області, Ірина Стаднійчук – документаліст відділу преси й інформації Представництва ЄС ознайомила з програмами та проектами ЄС у різних галузях. Це нові можливості для жителів України отримати допомогу та підтримку ЄС в питаннях розвитку малого та середнього бізнесу, освіти та науки, реформ децентралізації тощо.
Окрема увага приділена Європейським цінностям через культуру і спорт. Наразі реалізується програма “Креативна Європа”, яка передбачає підтримку фестивалів, конкурсів та інших культурних заходів.
Сьогодні Україна долучена до 22 програм ЄС.![єс3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/єс3-300x199.jpg)
Програмою перебування на Хмельниччині передбачено також наступні заходи: відкрита лекція-дискусія “Освітні програми ЄС: можливості для студентів”; панельна дискусія для бізнесу “Вихід на ринки ЄС: можливості, шляхи, інструменти, а також успішні історії українських бізнесменів!”.![єс4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/єс4-300x199.jpg)
Під час тренінгу “Як написати грантову заявку на конкурси ЄС?” учасники мають можливість більше дізнатися як отримати грантову підтримку ЄС, як підготувати успішну грантову заявку, як працює фінансування та які є поточні програми та гранти ЄС, на які можна подати заявку.