kalendar2015_b

В’ячеслав Кириленко назвав головні напрямки реформ у сфері культури

PM963image001У сфері культури основна увага приділяється наступним напрямкам: реформа пам‘яткоохоронного законодавства, створення стимулів для кіновиробництва, фінансування культурно-мистецьких заходів, запровадження контрактної системи у театрах і закладах культури. Про це розповів Віце-прем‘єр-міністр – Міністр культури В‘ячеслав Кириленко на брифінгу в Будинку Уряду у вівторок, 24 березня, присвяченому 100 дням роботи на посаді.
Першим завданням є реформа пам‘ятко-охоронного законодавства. «У квітні ми вже презентуємо цілковито нову редакцію закону про охорону культурної спадщини. Наголос на децентралізації, дерегуляції – з одного боку, а з іншого – більш жорстких підходах до охорони пам‘яток ЮНЕСКО та до розміщення зовнішньої реклами на пам‘ятках національного значення», – наголосив В‘ячеслав Кириленко.
Другий напрямок – створення стимулів для кіновиробництва.
«Це питання, по суті, політичного характеру. В Уряді ми вже розглядаємо закон про кінозбір або про збір на підтримку розвитку української кінематографії», – повідомив Віце-прем‘єр-міністр, додавши, що вже відбулося кілька нарад, у тому числі за участю кінодистриб‘юторів, телевізійників, інших учасників ринку.
«Процес йде непросто, ми будемо шукати ті рішення, які стануть предметом всезагального компромісу на цю тему. Без такого компромісу ми вносити законопроект до Парламенту не будемо», – наголосив В‘ячеслав Кириленко.
Третє важливе завдання, яке потребує першочергового вирішення – фінансування культурно-мистецьких заходів.
В‘ячеслав Кириленко повідомив, що пріоритет віддається всім заходам, які «проводяться для АТО чи безпосередньо в зоні АТО». Створено координаційно-мистецьку раду «Зброя культури», яка бере участь у прийнятті заявок, визначенні пріоритетних проектів.
«Ми цього року ще не фінансували жодного так би мовити цивільного заходу, оскільки вважаємо, що в особливий період стандартні підходи не на часі», – зауважив Віце-прем’єр-міністр.
Четвертий напрямок реформ – запровадження контрактної системи у театрах і закладах культури.
«Це один із ключових елементів реформи театральної справи», – зауважив Віце-прем‘єр-міністр. У Міністерстві культури працює ціла група фахівців, до якої входять чимало видатних режисерів, драматургів і відомих в світі театру людей. Перший законопроект, напрацьований у рамках цієї групи, наступного тижня буде розглянутий на засіданні Кабінету Міністрів перед внесенням до Парламенту.
Водночас В‘ячеслав Кириленко поінформував, що 6 квітня буде презентовано стратегію реформування культури, розроблену Міністерством культури. При цьому він наголосив, що обов‘язково буде розглянуто й інші аналогічного типу документи, напрацьовані зокрема й громадськими організаціями. На їх основі буде узгоджено спільний документ. «Треба суспільству запропонувати одну і консолідовану стратегію реформ», – переконаний Віце-прем‘єр-міністр.

За матеріалами сайту Міністерства культури України

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Квітень 2019
П В С Ч П С Н
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930