kalendar2015_b

Про вітчизняні пам’ятки та внутрішній туризм дискутували у Меджибізькій фортеці

Пам’ятки та туризм нероздільні. Туристи подорожують, щоб доторкнутися до пам’яток історії та культури, а професіонали та аматори опікуються пам’ятками, щоб вони залишалися доступними для багатьох поколінь. Тому в Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” теми Дня пам’яток історії та культури та відкриття туристичного сезону 2015 року об’єднали за одним круглим столом, який було проведено у Меджибізькій фортеці 23 квітня.DSCF0012
Відкриваючи засідання круглого столу, директор ДІКЗ “Межибіж” Олег Погорілець відзначив відродження серед українців цікавості до внутрішнього туризму та бажання відвідувати визначні місця своєї Батьківщини. Попередніми роками наші співвітчизники більше прагнули подорожувати за кордоном, залишаючи поза увагою красу і багатство власного історико-культурного спадку. “Тепер, коли анексія Криму та економічні труднощі вплинули на перерозподіл туристичних потоків, вони подорожують у складі груп або родинами, через турагенції або самостійно, та відкривають для себе цю Terra Incognita, “землю невідому”, яка називається Україною. Вони звертаються до професіоналів туристичної сфери або ж розробляють маршрути самостійно, за допомогою інтернету, шукаючи, що цікавого можна відвідати за вихідні, де зупинитися, де відпочити. DSCF0024Відтак, зараз важливий турист Меджибізької фортеці – це або сім’я, або друзі, які подорожують власним чи громадським транспортом та відкривають для себе Україну”, – розповів Олег Погорілець.
DSCF0028Заступник начальника управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА Валентина Граділь наголосила, що позитивний імідж і туристичний бренд Меджибожа формуються не випадково, а систематично, завдяки розробленій тут стратегії розвитку історико-культурного заповідника. Але, на її переконання, річ не тільки у наявності стратегії, а й головним чиному у колективі однодумців, закоханих у свою справу, гостинних і доброзичливих до відвідувачів. Крім того, як сказала Валентина Граділь, цю справу є кому продовжувати і поширювати: “Приємно, що сьогодні також в круглому столі беруть участь студенти, які навчаються організації туризму, і своє навчання вже зараз підкріплюють практичними напрацюваннями”.
IMG_20150423_131115Студенти Хмельницького інституту ім. Блаженнійшого Митрополита Володимира Міжрегіональної Академії управління персоналом не лише були слухачами, а й виступили на круглому столі з доповідями про археологічний туризм та маловідомі унікальні пам’ятки містечок Хмельницької області.
У роботі круглого столу також взяли участь завідуюча відділом культури, національностей та релігій Летичівської райдержадміністрації Альона Хавхун, настоятель замкової церкви св. Миколая о. Петро Леськів і хранитель Санктуарію Летичівської Богородиці о. Адам Пшивускі.

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Лютий 2019
П В С Ч П С Н
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728