kalendar2015_b

Косовиця трав весняних

25 травня у Хмельницькому обласному літературному музеї було проведено літературно-практичний урок «Косовиця трав весняних». Гості літературного свята дізналися про життєвий і творчий шлях письменника Костя Гордієнка, познайомилися із його творчістю.
Кость Олексійович наш земляк, він народився у селі Микитинці Ярмолинецького району. Більшу частину свого життя прожив у Харкові, але постійно його вабила земля, коса, вудка. Найкращим відпочинком для нього було вийти в сад і покосити траву.100_8644 У фондах Хмельницького обласного літературного музею зберігається величезний архів письменника: книги, рукописи, фото. Але найцікавішим експонатом є коса Костя Гордієнка, з якою він відпочивав після творчої праці.

100_8648

Друга частина уроку була уже більш наближеною до народної творчості, народного побуту, більш практичною. Директор музею Василь Іванович Горбатюк розповів дітям про давні звичаї, які були пов’язані в українського народу із косовицею, розповів по сам процес косіння, склад коси. А потім запросив усіх на косовицю…
І ось на примузейній ділянці відбулось саме дійство. Спочатку Василь Іванович, як «старший косар», зробив декілька покосів, а потім запросив до праці усіх бажаючих. Варто сказати, що така, здавалося б, звичайна справа викликала у дітей справжнє зацікавлення. Спочатку вони несміливо, більшість уперше в житті, бралися за косу, але потім просили дати змогу спробувати ще раз. Від спокуси спробувати себе в ролі косаря не втрималась навіть вчителька.100_8653 Проведення літературного уроку «Косовиця трав весняних» стало уже традицією. Він викликає захоплення не тільки в учнів, які є безпосередніми учасниками дійства, але й в звичайних перехожих, які завжди зупиняються і з цікавістю спостерігають за дійством.

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Лютий 2019
П В С Ч П С Н
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728