25 травня у Хмельницькому обласному літературному музеї було проведено літературно-практичний урок «Косовиця трав весняних». Гості літературного свята дізналися про життєвий і творчий шлях письменника Костя Гордієнка, познайомилися із його творчістю.
Кость Олексійович наш земляк, він народився у селі Микитинці Ярмолинецького району. Більшу частину свого життя прожив у Харкові, але постійно його вабила земля, коса, вудка. Найкращим відпочинком для нього було вийти в сад і покосити траву.
У фондах Хмельницького обласного літературного музею зберігається величезний архів письменника: книги, рукописи, фото. Але найцікавішим експонатом є коса Костя Гордієнка, з якою він відпочивав після творчої праці.

Друга частина уроку була уже більш наближеною до народної творчості, народного побуту, більш практичною. Директор музею Василь Іванович Горбатюк розповів дітям про давні звичаї, які були пов’язані в українського народу із косовицею, розповів по сам процес косіння, склад коси. А потім запросив усіх на косовицю…
І ось на примузейній ділянці відбулось саме дійство. Спочатку Василь Іванович, як «старший косар», зробив декілька покосів, а потім запросив до праці усіх бажаючих. Варто сказати, що така, здавалося б, звичайна справа викликала у дітей справжнє зацікавлення. Спочатку вони несміливо, більшість уперше в житті, бралися за косу, але потім просили дати змогу спробувати ще раз. Від спокуси спробувати себе в ролі косаря не втрималась навіть вчителька.
Проведення літературного уроку «Косовиця трав весняних» стало уже традицією. Він викликає захоплення не тільки в учнів, які є безпосередніми учасниками дійства, але й в звичайних перехожих, які завжди зупиняються і з цікавістю спостерігають за дійством.