kalendar2015_b

Музей історії міста представив колекцію іудаїки на міжнародній науковій конференції у Львові

8–10 червня 2015 року у Львові пройшла міжнародна конференція «Львів: єврейська спадщина. Вчення та устрій громади крізь віки» за ініціативи та організації Львівського наукового центру іудаїки та єврейського мистецтва імені Фаїни Петрякової спільно з благодійною організацією «Єврейське відродження» та Представництвом Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу. В роботі конференції за підтримки управління культури і туризму Хмельницької міської ради брали участь і представники музею історії міста Хмельницького. Конференція проходила у приміщенні колишньої синагоги «Золота роза».
Основною метою організації цієї конференції стала нагальна потреба сучасних науковців, музейників, представників культури і релігії у вивченні єврейсько-українсько-польських взаємовідносин. Актуальність історичних та культурологічних аспектів відносин між єврейською, українською та польською націями в Україні та й, зокрема, на території Галичини на сьогодні не зменшується.
На конференції обговорювалися теми, пов′язані з життям та устроєм єврейської громади в контексті взаємовідносин з неєврейським суспільством; україно-єврейські міжетнічні культурні взаємовідносини; іудаїка та єврейське мистецтво в Україні; єврейська культура, релігійна та обрядова традиція тощо.DSCF05705
В регламентованих рамках конференції виступили відомі науковці-іудаїсти, співробітники музеїв України, зарубіжні фахівці. Пан Мейлах Шейхет, директор Наукового центру іудаїки та єврейського мистецтва імені Фаїни Петрякової, наголосив на тому, що необхідно вчитися одне в одного, беручи найкращий досвід культур у свою практику, що культури не воюють між собою, а мають неуклінно зберігати надбання своєї культури, звичаї, традиції, надбання свого народу, мирно співіснуючи з іншими громадами, котрі мешкають поряд.
Завдяки сучасним технологіям слухачі конференції мали змогу поспілкуватися онлайн з ізраїльським науковцем паном Леві Шептовицьким та взяти участь у міжнародному вебінарі на тему ставлення до іновірців у талмудичній літературі та в обговоренні неєврейської теми в єврейській Книзі Рут.
Іноземні гості конференції візуалист Сільвія де Сван (США, ФіладеDSCF05981льфія) та фотограф Крістіан Герман (Німеччина) поділилися спогадами про своє життя в період Другої світової війни та депортацію з міста Чернівці до Америки.
В рамках конференції відбулася виїзна екскурсія за межі Львова з метою ознайомлення з історичними будівлями, пов′язаними з єврейською релігійною традицією, котрі найбільше потребують реконструкції, реставрації та консервації на сьогодні в Галичині. Екскурсія до містечка Броди, що у Львівській області, показала існуючий плачевний стан найбільшого в Україні єврейського цвинтаря, на якому поховано понад 8 000 іудеїв.DSCF05851
Музей історії міста Хмельницького, запрошений на міжнародну конференцію у Львові, представляв власну музейну колекцію іудаїки. По завершенні конференції за її матеріалами буде видано збірник тез з фаховими доповідями експертів у цій сфері, також цей збірник буде опублікований у веб-просторі в мережі Інтернет.

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Лютий 2019
П В С Ч П С Н
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728