kalendar2015_b

Творець середньовічної європейської держави Руси-України

У  Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Миколи Островського відбувся науковий круглий стіл за темою  «Постать князя Володимира через призму історії та релігії», приурочений 1000-літтю пам’яті князя Київського Володимира Великого.

Нагадуючи про роль Руси-України в історичному вимірі, цьогоріч Україна вшанує пам’ять князя Володимира Великого у зв’язку з 1000-літніми роковинами його смерті. Про це Президент України Петро Порошенко видав відповідний Указ, метою якого є “збереження та утвердження традицій української державності, нагадування про роль історичної спадщини Руси-України у їх становленні, визнання важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід’ємної частини європейської цивілізації”.

У роботі наукового круглого столу взяли участь: науковці, краєзнавці, представники духовенства, освітяни, фахівці закладів культури. У своїх виступах висвітлили роль Володимира Великого в історії України (Блажевич Ю. І., кандидат історичних наук), розкрили його духовний подвиг в контексті історії Поділля (Дацюк О.А., кандидат богослов’я), становлення засад християнської сім’ї і вітчизняної школи за правління князя Володимира (Причишин С.М., кандидат богослов’я). Роль української ікони в українському універсумі розкрив Ільїнський В.М., доцент гуманітарно-педагогічної академії. Викладач історії та права колегіуму ім. В. Козубняка Щербіна С. П. вела мову про формування основ християнської моралі в процесі духовного виховання молоді.

Під час наукового круглого столу здійснено відео перегляд документального фільму про державотворчу місію Володимира Святославича та презентацію книжкової виставки «Могутній державотворець та реформатор Київської Русі».

біб 1біб 2

 

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Лютий 2019
П В С Ч П С Н
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728