kalendar2015_b

Необхідні гастролі

З 11 по 15 жовтня Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Старицького був на гастролях у зоні АТО. Вистави «Кайдашева сім’я» за твором І.Нечуя-Левицького та «Республіка на колесах» Я.Мамонтова побачили жителі Бахмуту (Артемівськ), Краматорська та Костянтинівки.
«Перші враження про сприйняття публіки вистав нашого театру ми отримали вже після показу «Кайдашевої сім’ї» в місті Бахмут, а точніше, навіть ще до показу. Мимовільно довелось підслухати розмову в залі. На виставу бабуся привела свою онучку і, як годиться для культурної родини, розповідала, що таке театр і в чому його цінність. Вразили її слова (далі приводжу цитату мовою оригіналу): «Ты такого не видела никогда. Я тоже, только в Донецке когда-то. Это такая честь быть на таком спектакле!». Коли ж глядачі, після вистави аплодували стоячи і кричали браво, а потім намагались ламаною українською висловити своє задоволення ми дійсно відчули свою необхідність там».100_6282Така сама реакція була і при наступних двох виставах. І якщо раніше схвалення, чи не схвалення глядача можна було визначити лише за аплодисментами, то в теперішньому суспільстві – любов людей виражає знімання вистави на відео та фотографування телефонами. Навіть за таким критерієм відчувалось захоплення публіки – у залі час від часу блимали спалахи фотоапаратів, та так само періодично засвічувались екрани камер, що знімали відео фрагменти.
А після вистав, обов’язково знаходилися фанати, які підходили до гримерок акторів з проханням обійняти артистів, подякувати їм, просто сфотографуватись з героями.Очевидно, що саме цими відібраними постановками ми, наче відповідали відчуттям глядачів теперішньої ситуації. До прикладу, після перегляду «Республіки на колесах» за твором Я. Мамонтова нам сказали, що саме таке переживали люди Краматорська під час окупації ДНР та ЛНР. «Воно настільки актуальне, що аж дух захоплює!», – сказала пані Наталя, при виході з зали.100_6341Та фінальну оцінку гастролям, напевно, дали солдати – воїни АТО, які у день Захисника України 14-го жовтня відвідали «Кайдашеву сім’ю у Костянтинівці. Після вистави, ми особисто підходили до них із запитанням – «чи сподобалось?». На що вони висловлювали сердечну подяку, за те що привезли до них інше життя, а на їхніх обличчях з’являлись щирі посмішки.
Однак, буде не правильно, якщо після описаних гастролей складеться думка, що і на сході України усі такі щирі патріоти, як ми то звикли бачити на заході. Звичайно не всі! Більше того, їх значно менше, чим того хотілося б. Але вони є. І саме вони найбільше потребують нашої підтримки. Хоча б такої, як то гастролі Хмельницького театру імені Михайла Старицького у містах зони АТО.SDC10237

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Квітень 2019
П В С Ч П С Н
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930