kalendar2015_b

Дні Володимира Свідзінського на Хмельниччині

20-22 жовтня Хмельницьким обласним літературним музеєм було проведено ряд заходів по відзначенню 130-річчя від дня народження талановитого письменника, людини трагічної долі Володимира Свідзінського.
Заходи проводилися у різних куточках нашої області, у тих місцях, які пов’язані з іменем поета.
Першим місцем вшанування Володимира Свідзінського стали села Гнатівці та Моломолинці Хмельницького р-ну, де пройшло дитинство відомого поета. На свято в сільський будинок культури зібралися учні Гнатовецької ЗОШ I-III ступенів, бібліотекарі, жителі сіл.100_0247Відкрив дійство Гнатовецький сільський голова. Виступили та розповіли про творчість славетного земляка письменники – директор літературного музею Василь Горбатюк та Михайло Цимбалюк.
Почесним гостем заходу стала професор, доктор філологічних наук, дослідниця та упорядник спадщини письменника Елеонора Степанівна Соловей (м. Київ).
Учні місцевої школи підготували та представили літературну композицію за творчістю Володимира Свідзінського. Музичне оформлення заходу забезпечували працівники Хмельницького районного будинку культури. Директор Хмельницької районної бібліотеки Зоя Вікторівна Філіпенко представила присутнім книжково-документальну виставку «Володимир Свідзінський – син Поділля», а також презентувала спільне видання обласного літературного музею та Хмельницької районної бібліотеки – книгу Володимира Свідзінського «Там, на рідній межі…».100_0232
Наступним заходом стала презентація нового видання творів письменника «Тай-зілля», яку було проведено у Хмельницькому обласному літературному музеї.
На захід завітали учні Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки, працівники обласних та міської бібліотек.
Директор літературного музею Василь Горбатюк розповів присутнім про складний та трагічний життєвий шлях поета. Письменник Михайло Цимбалюк поділився своїми надбаннями з дослідження походження роду Свідзінських.
Професор, доктор філологічних наук, дослідниця та упорядник спадщини письменника Елеонора Степанівна Соловей (м. Київ) представила нове видання «Тай-зілля», яке було підготовлено саме до знаменної дати. Елеонора Степанівна повідала про свою роботу над відновленням із забуття творчої спадщини Володимира Свідзінського.
21 жовтня заходи по вшануванню Володимира Свідзінського проходили у Чемеровецькому районі.
Першим був літературний урок, яких проходив у Чемеровецькій районній бібліотеці. На урок до стін бібліотеки завітали учні місцевих шкіл. Завдяки виступам Е. С. Соловей та В. І. Горбатюка вони поринули у світ творчості поета, дізналися про його життєвий шлях.100_0217
Другий захід на Чемеровеччині було проведено у Зарічанській ЗОШ I-III ст. ім. В. Свідзінського. Виступили професор, доктор філологічних наук, дослідниця та упорядник спадщини письменника Елеонора Степанівна Соловей (м. Київ) та директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк. Учні місцевої школи підготували літературну композицію за творчістю поета.
Ще одним місцем відзначення 130-річчя з дня народження Володимира Свідзінського на Хмельниччині стало представлення літературно-музичної композиції «О саде мій, я знов твій гість» у Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтв.
Завершальним етапом маршруту слідами поета стала відкрита лекція у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.
Завідуючий кафедрою української літератури і компаративістики Олег Рарицький познайомив присутніх в актовому залі студентів та викладачів з програмою Днів В. Свідзінського на Хмельниччині. Директор літературного музею Василь Горбатюк прочитав лекцію, присвячену актуальним проблемам відновлення життєпису поета і перспективам створення його наукової біографії. Бібліотека університету представила книжкову виставку книг Володимира Свідзінського та видань про нього.

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Лютий 2019
П В С Ч П С Н
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728