kalendar2015_b

День обласного літературно- меморіального музею Миколи Островського в обласній бібліотеці для юнацтва

Обласна бібліотека для юнацтва започаткувала в 2014 році проект «День музею в бібліотеці», метою якого є популяризація музейних скарбів, що зберігаються в різних музеях області, серед читачів бібліотеки. Відкривав проект історико-культурний заповідник «Межибіж», а цьогоріч продовжив обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського з Шепетівки.
Літературно-меморіальний музей письменника Миколи Олексійовича Островського, автора відомого роману “Як гартувалася сталь” і роману “Народжені бурею”, відкрито 22 грудня 1946 р. Особливість музею Миколи Островського в темі, яку він розкриває. Тут висвітлюється доля однієї людини, яка стала яскравим представником своєї епохи, людини мужньої, яка, незважаючи на важку хворобу – повну нерухомість та сліпоту, – зуміла встановити особистий подвиг, що став прикладом для багатьох людей.
IMG_6800Унікальна і сучасна споруда музею, створена за індивідуальним проектом завідуючого кафедрою Київського інженерно-будівельного інституту професора М. О.Гусєва та архітектора Хмельницького інституту “Гіпроцивільпромбуд” В.М.Суслова. Художньо-монументальне оформлення здійснювали понад 80 художників-дизайнерів під керівництвом киян, лауреатів державних премій архітектора А.Ф.Ігнащенка та художника А.В.Гайдамаки. У 1989 р. музей включено до Міжнародного каталогу “Музеї світу”.IMG_67935 листопада протягом дня з роботою музею в бібліотеці знайомилися студенти гуманітарно-педагогічної академії, старшокласники ліцею №17. Їм було запропоновано відеопрезентацію експозиції літературно-меморіального музею М.Островського, перегляд унікальних експонатів з фондів музею, розповідь наукового співробітника Кручук Наталії Анатоліївни про історію музею, цікаві факти з біографії письменника-земляка, сучасні форми роботи музейних працівників з різними категоріями відвідувачів, зокрема з людьми з вадами зору. Бібліотека представила книжково-ілюстративну виставку про М.Островського та діяльність музею.IMG_6795

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Лютий 2019
П В С Ч П С Н
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728