23 лютого на базі Кам’янець-Подільської міської дитячої школи мистецтв відбувся міський навчально-методичний семінар для викладачів відділів, класів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ПСМНЗ на тему: «Сучасні техніки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва». Учасниками семінару стали викладачі НВК №9 ім. А.М.Трояна, Кам’янець-Подільської та Чемеровецької дитячих художніх шкіл, Ярмолинецької та Хмельницької дитячих шкіл мистецтв, Хмельницької дитячої музичної школи №3.
Заступник начальника управління культури та туризму Кам’янець-Подільської міської ради, завідувач відділу культури Олеся Королюк, відкриваючи семінар зазначила, що даний захід став першою ластівкою для самовдосконалення викладачів шкіл естетичного виховання.
Директор міської дитячої школи мистецтв Валентина Рябчук презентувала роботу художнього відділу, розповіла про досягнення викладачів, учнів та побажала плідної праці на семінарі.
Практична частина семінару – навчальні майстер-класи, проходили під гаслом: «Розкажи – і я забуду, покажи – і я запам’ятаю, дай спробувати – і я зрозумію».
Розпочала практичну частину Галина Ярошевська, яка ознайомила присутніх з мистецтвом стімпанку та технологією його виконання. З підручних засобів поступово з’являлись фантастичні риби, які містили в собі особливості цього чудернацького мистецтва.
«Естампне мистецтво сучасними матеріалами» – тема майстер-класу, який провела Валентина Лайтер. Мальви, що утворились на папері завдяки відбиткам кульок, занурили присутніх у приємні спогади, повернули у світ дитинства.
З мистецтвом печворку учасників семінару ознайомила завідуюча художнього відділу Тетяна Білоус. Презентуючи клаптикове мистецтво, вона розкрила значення багатьох технік та видів цього захоплюючого рукоділля. Виконуючи практичну роботу, учасники семінару переконались, що малювати можна не лише пензликами та фарбами, а й клаптиками тканини. «Намальовані» у такий спосіб троянди надихнули присутніх на створення клаптикових композицій у техніці «лінивого квілту».
Підбиваючи підсумки семінару, присутні ділились своїми враженнями, зазначили, що майстер-класи були цікавими, продуктивними, внесли хвилю нового в поняття образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.