Насиченими неординарними подіями та творчими акціями видались Шевченківські дні в обласній бібліотеці для юнацтва. 9 березня в відділі періодики була представлена унікальна виставка «Кобзарів » з приватної колекції хмельницького пенсіонера Олександра Гуцуляка.
Ще зі студентських років Олександр Андрійович захопився поезією та постаттю Т.Г.Шевченка. Відтоді збирає усе, що з ним пов’язано. Насамперед — видання «Кобзаря». Першу книжку йому у спадок залишила бабуся. Зараз у колекції подолянина —25 раритетих видань, серед них і видані за життя поета. Колекція його незвична і ексклюзивна. Кожна книжка має свою історію, яка зацікавила читачів бібліотеки.
10 березня працівники бібліотеки провели літературну годину «Два століття з Кобзарем» для військовослужбовців 8 полку спецпризначення. Завідуюча відділом періодики Ірина Міщенко розповіла воякам про життєвий та творчий шлях талановитого поета, драматурга, етнографа, фольклориста, який у своїх глибоко народних творах органічно поєднав національне та загальнолюдське, поставив на сторожі біля своїх земляків палке слово. Зацікавила слухачів і творчість Шевченка-художника - «українського Рембрандта», чия спадщина налічує понад 1000 портретів, пейзажів, історичних та жанрових композицій, виконаних художником у різних техніках. До уваги особового складу була представлена книжкова виставка з фонду бібліотеки, демонструвалися буктрейлер «Тарас Шевченко в творах і картинах» та відеофільм «Тарас Шевченко – художник».
Бібліотекарі також завітали 9,10 березня з Шевченковим словом в Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій та Хмельницький торговельно-економічний коледж. Під час літературного лото «Тарас Шевченко духовний код нації» читачі дізнались багато нового про українського генія, звучали вірші Кобзаря у виконані студентів.
Минають роки, десятиліття, але товща часу не в змозі притупити актуальність його слова для кожного українця і нині ми повертаємо собі національну самосвідомість під знаком Шевченка.