Близько десяти років поспіль у Хмельницькому обласному літературному музеї на початку травня проводиться літературно-практичний урок «Косовиця трав весняних». Ось і цьогоріч вирішили не відступати від цієї прекрасної традиції, яка завжди викликає масу позитивних емоцій у дітвори. Запросили на свято сінокосу учнів 6-Г класу Хмельницького ліцею № 17.
Дітям завжди цікаво послухати про те, як здійснювалася косовиця колись, і порівняти з тим, як вона проходить сьогодні.Більш детально про це розповіла старший науковий співробітник музею Тамара Міцінська.
Майстер-клас провів директор закладу Василь Горбатюк. Учні мали можливість самостійно випробувати вправність у сінокосі.
Працівники музею Людмила Данилюк та Альона Ліснича зачитали поезії Миколи Федунця, Віталія Нечитайла, в яких мистецьки передано відчуття, що переповнюють душу вправного косаря, який рано-вранці виходить у буйнотравне поле і починає невтомно трудитися, поки не зійде роса.
На уроці була представлена фотодокументальна виставка, присвячена українському письменнику Костю Гордієнку (1899-1993) – нашому землякові, родом з с. Микитинці Ярмолинецьконго району, завзятому косареві. Його коса зараз зберігається в обласному літературному музеї як експонат. Весняний настрій підкреслив гармонійний спів ансамблю «Перлина» із Хмельницького музичного училища імені В. Заремби, який виконав українську народну пісню в обробці Євгена Козака «Ой, у вишневому садочку».
Проведений урок викликав у дітей повагу до праці селянина, дав можливість побачити красу у процесі сінокосу.