Шлях до вершин майстерності в мистецтві починається з двох речей: із закладеної природою обдарованості дитини та з любові, педагогічної вправності і тактовності вчителя, який відкриває перед нею двері у безмежний всесвіт творчості. Зазирнути в дивовижний творчий світ вчителя-художника Надії Андріївни Сіренької та її учнів – випускників Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва закликає виставка «Мандри в світи», яку відкрито у виставковій залі обласної бібліотеки для юнацтва. На відкриття завітали педагоги та учні школи, їх батьки,читачі бібліотеки.
Основу експозиції складають 5 авторських робіт Надії Сіренької та 43 роботи 26-ти її учнів. З виставкою присутніх ознайомила мистецтвознавець Людмила Рожко-Павленко.
Надія Сіренька – знаний на Хмельниччині живописець, досвідчений педагог. З 1977 року вона працює і піклується про юні таланти у Хмельницькій дитячій художній школі. Тут вона не тільки ділиться таємницями художньої майстерності, а й беззастережно вкладає серце і душу в становлення і майбутніх художників, і просто цікавих творчих особистостей, допомагає дітям розвинути здібності, закладені Богом.
Сама Надія Андріївна в творчості надзвичайно вибаглива і прискіплива до того, що є предметом її художнього дослідження. Як правило, це світ живої природи: ліс з його могутніми деревами і розгалуженими кущами, з тендітними лісовими мешканцями – дикими звірами і співочими птахами, дарунки садів і ланів, які вона делікатно вплітає в мереживну канву, утворену пагонами, листям, травами. І завжди крізь це гіллясте плетиво проглядається схід або захід сонця чи місяця, лісова дорога чи забуте обійстя, передані в різні пори року. Все це має таку глибоку філософську наповненість, що кожний твір мисткині – одкровення, спогад, нагадування, пророцтво. Його хочеться довго й уважно розглядати, прагнучи зануритись у втаємничений світ художниці, знаходячи у власній душі відповідні асоціації. Це вміння закладати глибокий смисл у, здавалось би, звичайний сюжет Надії Сіренькій вдалось привити й учням. Вони вже добре вміють не просто намалювати те ж дерево або групу дерев, а й наповнити свої пейзажі якимось особливим змістом.
На виставці серед учнівських робіт можна побачити і твори, які представляють такий шкільний предмет як «композиція». Рівень робіт різний. Хтось ще по-дитячому щиро передає свої особисті враження, а дехто доволі професійно не тільки компонує, а й досягає в своїх роботах цілісності й гармонії.
З упевненістю можна сказати, що учні витримали важливий екзамен, а присутні на відкритті отримали яскраві позитивні емоції.
Виставка діятиме у виставковій залі бібліотеки до 17 червня 2016 року.