В рамках проведення Днів Європи в Україні в Хмельницькому обласному літературному музеї відбулася літературно-мистецька акція “Ми українці – ми європейці”. Творча молодь вкотре зібралася в стінах закладу, аби поділитися своїми новими творчими напрацюваннями, представити на розсуд слухача свої поезії. З уст юних юнаків і дівчат злітали заримовані у строфи думки-погляди, якими вони бачать світ у всій його красі. В їхній уяві щодня він набирає нових ознак, перетворюючи реальність у щось колоритне, небуденне, вище.
Серед присутніх були автори-початківці, поети, перші книги котрих уже давно радують читачів цікавими метафорами, епітетами, неологізмами. А керували творчим процесом комунікабельні, дотепні і вкрай неординарні словотворці Микола Палига і Тетяна Бобик, більш відома як Леді Бо.
Перша частина акції дала можливість усім бажаючим прочитати улюблені вірші, заглянути у свій внутрішній дивокрай, де згуртувалися найрізноманітніші почуття – радості, смутку, хвилювання, щастя. Романтичні, бентежні, мрійливі, ніжні, навіть, можна сказати, повітряні вірші звучали того світлого травневого дня у музеї. Молоді поети не боялися демонструвати свою творчість перед аудиторією, адже знали, що навіть якщо у їхніх творах і будуть деякі огріхи, їх за це не засудять, а, навпаки, дадуть пораду, допоможуть виправити, скажімо, неточність рядка чи більш лаконічно обгрунтують думку. Бурхливими аплодисментами зустрічали на сцені Кшисю Федорович, Аліну Ясинецьку, Яну Боднарчук (Світлу), Анну Новак, Микиту Боднара, Миколу Журавльова, Альону Лісничу та інших. Також присутні мали можливість насолодитися колоритно-спокусливим словом Тетяни Бобик та філософським – Миколи Палиги.
Потім була музична частина. Максим Чабан і Василь Бексяк, граючи на гітарі та виконуючи українські пісні, а також пісні у перекладах з інших мов, приємно зворушили публіку. В одному часі і в одному просторі перед присутніми постали різні національності, різні країни зі своїм менталітетом, образом життя, зі своїми цінностями.
Після музичної “розрядки” молодь поринула у “5-хвилинку”. Саме стільки часу виділялося на обговорення творчості улюбленого європейського письменника, чиї книги навчають, спонукають на хороші вчинки, дають можливість пізнати життя. Про кого тільки не розповідали – Зигмунд Фрейд, Рей Бредбері, Джон Бойн, Роберт Бернс та інші. Кожний виступ заслуговував гучних оплесків, на що того вечора не скупився ніхто.
Наприкінці заходу головний зберігач фондів літературного музею Валентина Боневич подякувала молоді за теплу й доброзичливу атмосферу, яка панувала у залі і підтримувала дух творчості. За її словами, ця зустріч була дуже корисною і повчальною, адже дала змогу кожному молодому автору заявити про себе, показати свій талант, а також стати на крок ближче до Європи, куди ми усі так прагнемо.