13 грудня в Україні відзначили 140 років з дня народження геніального ювеліра української пісні Миколи Леонтовича. Микола Дмитрович Леонтович – ім’я, яке відоме кожному українцеві, а особливо коли цей українець – подолянин, адже народився талановитий митець на Поділлі і життя його тісно пов’язане з нашим краєм.
Створений композитором музичний світ глибокого ліризму і дивовижних барв увійшов до культурного надбання України й світу легко і природно. У його творчій спадщині, окрім славнозвісного символу зимових свят- «Щедрика», понад 150 обробок українських народних пісень для хору, серед яких широко відомі «Дударик», «Козака несуть», «Пряля», «Мак» та інші. «Щедрик» Миколи Леонтовича в будь-яку пору року відтворює справжній дух Різдва. У колядці співається про ластівку, яка прилетіла до господи провістити багатий рік для родини. Згідно з популярною, але не точною інтерпретацією, український оригінал опирається на стару слов’янську легенду про те, що кожен дзвін у світі прославляв Ісуса в ніч, коли він народився. Уже 1921 року цю різдвяну пісню було виконано в Карнегі-Холлі у Нью-Йорку. Вона так сподобалась американцям, що у 1936 році Пітер Вільговський, українець за походженням, здійснив переклад «Щедрика», який отримав назву Carol of the bells. Як «колядка дзвонів» “Щедрик” став найпопулярнішою різдвяною піснею у світі.
Про все це дізналися учні колегіуму №16, які завітали до обласної бібліотеки для юнацтва на музичний етюд «Микола Леонтович: гімн Різдва- «Щедрик», присвячений 140-річчю від дня народження відомого українського композитора.
Музичну спадщину композитора та його трагічний життєвий шлях розкрила у своєму виступі студентка IV курсу відділу «Теорія музики» Хмельницького музичного коледжу ім. В.Заремби Ілона Іванчук.
На зустрічі прозвучали народні пісні «Дударик», «Над річкою бережком» у авторській обробці. Присутні переглянула відеокліпи з сучасними інтерпретаціями виконання легендарної колядки.
Юні читачі віддали свою шану автору безсмертного хіта спільним виконанням “Щедрика”.\