Колектив обласної бібліотеки для юнацтва щороку оригінально відзначає Всесвітній день вишиванки. В минулому році влаштували дефіле у вишиванках спільно з читачами, а цьогоріч - виставку родинних вишиванок, які зберігаються в домашніх шафах бібліотекарів.
Ця виставка об’єднала членів колективу в прагненні показати на широкий загал родинні вишиті скарби. Як виявилось, майже в кожній родині є вишиті речі – сорочки, рушники, картини, скатертини, серветки, напірники і багато іншого. Все це різнобарв’я народного мистецтва різних регіонів України, від найдавніших виробів і до сучасних, було представлено в експозиції, яка відкрилась 18 травня в мистецькій залі бібліотеки. Фахівець бібліотеки Галина Костянтинівна Буяновська надала на виставку вишиванку своєї бабусі, яку та вишила в 15-річному віці в 1895 році, а сорочка та вишитий фартушок бабусі Людмили Рускої датуються початком 20 сторіччя. Були представлені і сучасні вишиванки, які вишили бібліотекарі своїм дітям та внукам. Вишивки на виставці вражають орнаментами та кольорами.
Вперше у в День вишиванки скульптурна композиція біля книгозбірні- бронзові юнак і дівчина приміряли на себе вишиті сорочки! Їх для скульптурних книголюбів “вишили” пензлем та фарбами читачі – юні художники Тетяна Бикова та Марійка Бриндак. Святковий етно-арт перформанс “Вишиванка мого роду” зібрав широке коло прихильників українських традицій на майданчику біля бібліотеки. Бібліотекарі та читачі у вишиванках, виголошуючи гасла: “Вишиванка – спадкоємність традицій» , « Вишиванка – код нації», «Вишиванка – закодований лист, оберіг народу” , привернули увагу перехожих до творчої акції. А скульптурні юнак та юнка у вишиванках стали на весь день локацією для селфі хмельничан та гостей міста.
Виставка діятиме впродовж травня, червня.