Останній тиждень березня в Хмельницькому музичному коледжі ім. В.І.Заремби видався плідним на мистецькі заходи.
Напередодні свого 60-річного ювілею навчальний заклад прийняв понад 300 талановитих учнів та понад 100 викладачів мистецьких шкіл міста та області – учасників обласних виконавських конкурсів та музично-теоретичної олімпіади, які відбулись в рамках Тижня відкритих дверей навчального закладу.
Під час урочистого відкриття заходів до учасників та гостей з вітальним словом звернувся директор Хмельницького коледжу ім. В.І.Заремби Бернацький В.Ю., завідувачі відділів та члени журі, до складу яких увійшли провідні педагоги відповідних спеціалізацій.
Протягом тижня згідно плану роботи було проведено заходи:
- І обласний фестиваль-конкурс малих форм хорового мистецтва серед мистецьких шкіл «Дивокрай», у якому прийняв участь ряд дитячих вокальних колективів з міста Хмельницького та Хмельницької області: організатор – відділ «Хорове диригування», голова журі – Бородавко Н.С.;
- ІІ відкритий конкурс вокалістів «Співоче Поділля» серед учнів мистецьких шкіл ( номінації «Естрадний спів», «Академічний спів», «Народний спів» (молодша та старша вікова категорії): організатор – відділ «Спів», голова журі – Бернацький В.Ю.;
- обласний конкурс-огляд виконавців на баяні та акордеон серед учнів старших класів, який організували викладачі відділу «Народні інструменти», голова журі – Голоднюк О.М.;
- обласний конкурс юних піаністів «Юний піаніст»: організатор – відділ «Фортепіано», голова журі – заслужений працівник культури України Разумова В.А.;
- обласна олімпіада з музично-теоретичних дисциплін в номінаціях «Сольфеджіо» та «Музична література»: організатор – відділ «Теорія музики», голова журі – Лачко Т.Ю.
Проведені заходи мали на меті здійснення активної профорієнтаційної допомоги, виявлення та підтримку молодих талановитих музикантів, сприяння творчому розвитку та самовдосконаленню виконавців, популяризацію професійного вокального та інструментального виконавства, творчої спадщини українських та зарубіжних композиторів, виховання естетичних смаків засобами академічного мистецтва, обмін творчим та виконавським досвідом між дитячими колективами, солістами та педагогами.
Виборюючи перемогу в обласній олімпіаді, учні перевіряли свої сили у вмінні написання музичного диктанту та слухового аналізу, у навичках читання з листа та знаннях з теорії музики та музичної літератури.
Переможці у всіх номінаціях були нагороджені грамотами, дипломами, пам’ятними відзнаками та подарунками, а педагоги отримали подяки за підготовку лауреатів конкурсів.
Позаду – відповідальні випробування, попереду – подальша наполеглива праця на шляху удосконалення виконавської майстерності та розвитку інтелектуального потенціалу майбутньої мистецької еліти Поділля.
Тож бажаємо юним музикантам та їх педагогам високого творчого натхнення, професійних здобутків в опануванні професії музиканта та запрошуємо на навчання до Хмельницького музичного коледжу ім. В.І. Заремби.