Щорічно під час весняних канікул в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цього року Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка випала честь урочисто відкрити тиждень. Відбувалося це у приміщенні обласного академічного театру ляльок. Це свято дітей – читачів, письменників, видавців, батьків, бібліотекарів і всіх шанувальників книги.![біб3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/03/біб3-300x200.jpg)
Учасників свята привітали начальник управління культури, національностей, релігій і туризму Хмельницької облдержадміністрації Ірина Трунова та її заступник Валентина Граділь, начальник відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення обласної ради Віктор Ніконішин.![біб4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/03/біб4-300x200.jpg)
Генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко передала привітання від Віце-прем’єр міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка, привітала читачів зі святом, побажала нових зустрічей з книгою під час канікул та запросила до читання у різних форматах. Зі словами вітання до дітей звернувся директор видавництва “Веселка” Олексій Бондаренко. Він зазначив, що головна місія видавництв – створювати найкращі книги для дітей України. Подільські письменники Василь Горбатюк, Ніна Шмурікова, Віталій Міхалевський порадили дітям більше читати, шанувати українську книгу, побажали зростати справжніми патріотами.![біб2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/03/біб2-300x200.jpg)
Під час театралізованого дійства юні читачі і гості разом із літературними героями Славком Хоробриком, Моллі Махлюй, Тхнусією рятували книги від Космічних Прибульців. Діти жваво, з азартом, відповідали на питання вікторин, вигукували девіз свята – “Стрімко світ міняється – книга залишається”, речівки про книгу і читання – “Читати це – круто” та інші. Учасники дійства переконали Прибульців, що книги – безцінні скарби і без них у людства немає майбутнього.![біб](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/03/біб-300x200.jpg)
Святковий настрій усім гостям подарували найталановитіші діти Хмельниччини – Народний художній колектив ансамбль танцю “Подолянчик”, театральна студія “Летючий корабель”, вихованці Хмельницької школи мистецтв та музичної школи №1.
Виставка-презентація “Читай! Формат не має значення!” познайомила читачів з найцікавішими та найсучаснішими книгами.