У художньому музеї відбулось відкриття міжнародної виставки екологічного плакату до 30-ї річниці Чорнобильської атомної катастрофи і 5-ї річниці трагедії Фукусіми «Чорнобиль 30 – Фукусіма 5». Проект реалізовано за ініціативи та фінансового сприяння управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації та Хмельницького обласного художнього музею. У 2016 році людство вшановує річниці трагічних подій: 30-річчя Чорнобильської катастрофи (26 квітня 1986 року) та 5-ту річницю аварії на Фукусімі (11 березня 2011 року). Між ними – чверть століття. Відбулися вони в різних, віддалених один від одного куточках планети, але мають загальну природу, єдиний ланцюг взаємин: «людина – науково-технічний прогрес – планета Земля». Чорнобиль і Фукусіма призвели до численних людських жертв, принесли величезні руйнування і незлічені страждання сотням тисяч людей. Вони стали переконливим аргументом на користь відмови від використання ядерної енергетики та переходу на поновлювані й альтернативні джерела отримання енергії. Чорнобиль і Фукусіма слугували потужним поштовхом до осмислення глобальних екологічних проблем, посилення відповідального ставлення до нашого спільного дому, планети Земля.
У зв’язку з цим міжнародне мистецьке об’єднання «4-й Блок» – асоціація дизайнерів-графіків, арт-менеджерів, зацікавлених у розв’язанні екологічних проблем засобами мистецтва презентує виставку провокативних робіт, присвячених 30-й річниці Чорнобильської катастрофи і 5-й річниці трагедії на Фукусімі. «4-й Блок» створений на добровільних засадах з метою підтримки й розвитку творчих ініціатив в області екології, дизайну й культури, названий на честь пам’яті про вибух ядерного реактора 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції.
«Чорнобиль 30 – Фукусіма 5» – це тематична колекція екологічних плакатів, об’єднана єдиним форматом і колірною гамою зображень. До експозиції увійшли 35 плакатів дизайнерів з 14 країн світу, які відображають їх думки та почуття з приводу трагічних подій минулого. Метою виставки є привернення уваги суспільства до екологічної проблематики сьогодення способом мистецької репрезентації впливу наслідків найбільших техногенних аварій (Чорнобиль, Фукусіма), осмислення відповідальності людини за суттєві зміни, що відбуваються в екосистемі Землі.
Плакати тиражовані та репрезентовані в рамках Європейського тижня пам’яті «За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми» в Україні (Харкові, Києві, Дніпропетровську, Одесі, Львові тощо), а також у деяких містах Європи.
Виставка триватиме до кінця квітня.