Напередодні Великодня у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки «Барви Великодніх свят».
Основою виставки стали писанки як знаних майстрів-писанкарів, так і початківців – учасників дитячих конкурсів з писанкарства, які проводили працівники музею. Писанка має дуже древню символіку. Кожен хрестик, кожна рисочка на ній не вживалися довільно, а всі вони мали своє значення, були знаками-оберегами, які захищали людину від зла. Ці узори передавалися поколіннями через тисячоліття і сьогодні широко представлені в українській культурі.
Велику зацікавленість викликає неперевершена палітра писанкових технік, до яких звертаються сучасні писанкарі. Серед представлених на виставці великодніх яєць, крім безпосередньо писанок, можна зустріти також дряпанки з характерними видряпаними, ажурними візерунками, травленки з витравленими орнаментами, крапанки, малюнок на яких нанесений краплями гарячого воску, надзвичайно майстерні мальованки, створені за допомогою пензлевого розпису, а також унікальні вироби, створені в техніці вишивки та різьблення на яєчній шкаралупі. Особливо глядацьку увагу привернули до себе так звані зернівки – святкові яйця, оздоблені насінням льону, рису, гречки, проса тощо.
Відвідувачі музею мають чудову можливість не тільки насолодитися рукотворною красою писанкової справи, а й поринути у світ найщиріших дитячих фантазій, автентичних символічних форм, та більше дізнатися про вікові традиції рідного краю.