Днями в м. Старокостянтинів вчетверте пройшов Всеукраїнський етно-фестиваль «Болохівські гостини-2016».
Цей культурно-мистецький проект став унікальним явищем на культурних теренах України, піднявши історичний пласт забутої держави, яка існувала в ХІ – ХІІІ ст. на території сучасної Старокостянтинівщини-Болохівщини.
Проект розкриває автентичну культурну спадщину нашого краю та її трансформацію в сучасне мистецтво.
Організатори фестивалю – Хмельницький обласний науково-методичний центр культури та мистецтва спільно зі Старокостянтинівською міською радою – ставлять за мету відтворити історичну пам’ять нашого краю, розкрити його велич та долучити всіх до невмирущого джерела народної творчості, яка сьогодні трансформується у сучасному мистецтві, але її коріння – в нашій пам’яті. А ще прагнуть створити візуалізацію архітектурних об’єктів того часу для емоційного впливу на глядача. Тому територія фестивального містечка (прилегла територія біля замку князів Острозьких) перетворилося на збірний образ стародавнього болохівського міста – фортеці зі сторожовими вежами, елементами фортечних мурів, митниці, дерев’яної фортифікації, фрагментів тогочасних поселень. Дійство обрамляли великі триметрові ляльки-мотанки з соломи та сіна, капища, правічні символи праслав’янських стихій (Вода, Земля, Вогонь). Були представлені ремісничі цехи (ковальство, гончарство, ткацтво, зброярство та інше). Під час роботи ремісничих цехів проходили майстер-класи подільської витинанки, народних оберегів, гончарства, ковальства, ляльки-мотанки, лозоплетіння, бісероплетіння та макраме, пленери з живопису. Цього ж дня на великій фестивальній сцені виступили понад 30 фольклорних колективів, естрадних солістів і ансамблів та етно-рок гурти із шести областей України, на території яких була древня Болохівщина. Гостем свята став народний артист України Микола Свидюк.
Попри похмуру і місцями дощову погоду, свято зібрало кілька тисяч глядачів, а купальські гуляння тривали до пізньої ночі.