З нагоди 230-ї річниці від дня народження народного месника Поділля в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся науковий круглий стіл “Устим Кармалюк і Поділля”.
В ході проведення заходу науковці, краєзнавці, письменники, освітяни, висвітлили дві точки зору стосовно особистості Устима Кармалюка.![карм](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/карм-300x200.jpg)
Валерій Кундельський, вчитель історії Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею, Володимир Шевченко, письменник, заслужений журналіст України, Петро Маліш, письменник у своїх виступах звернули увагу на неординарність особистості У. Кармалюка, його мужність, силу духу, підкреслили, що даючи оцінку його діям важливо враховувати соціально-економічну ситуацію на Поділлі у I-й половині XIX ст., принципово враховувати і оцінювати наявні і архівні документи та настрій простих подолян.
Валентин Ільїнський, доцент кафедри культурології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії висвітлив тему “Образ У. Кармалюка в мистецтві, кіно і театрі”.
До дискусії про вплив У. Кармалюка на суспільно-громадську думку долучилися Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”, Борис Кузіна, кандидат історичних наук та інші.
Юрій Блажевич, кандидат історичних наук підбив підсумки наукового круглого столу. Звертаючись до студентів гуманітарно-педагогічної академії, закликав їх до серйозного, об’єктивного ставлення до наукових досліджень, співставляючи багатогранність думок і поглядів науковців та враховуючи ті історичні процеси, які відбувалися на Поділлі.
Присутні також ознайомилися з книжковою виставкою “Устим Кармалюк у фольклорі, літературі і мистецтві”.