kalendar2015_b

Устим Кармалюк і Поділля

З нагоди 230-ї річниці від дня народження народного месника Поділля в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся науковий круглий стіл “Устим Кармалюк і Поділля”.
В ході проведення заходу науковці, краєзнавці, письменники, освітяни, висвітлили дві точки зору стосовно особистості Устима Кармалюка.карм
Валерій Кундельський, вчитель історії Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею, Володимир Шевченко, письменник, заслужений журналіст України, Петро Маліш, письменник у своїх виступах звернули увагу на неординарність особистості У. Кармалюка, його мужність, силу духу, підкреслили, що даючи оцінку його діям важливо враховувати соціально-економічну ситуацію на Поділлі у I-й половині XIX ст., принципово враховувати і оцінювати наявні і архівні документи та настрій простих подолян.
Валентин Ільїнський, доцент кафедри культурології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії висвітлив тему “Образ У. Кармалюка в мистецтві, кіно і театрі”.
До дискусії про вплив У. Кармалюка на суспільно-громадську думку долучилися Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”, Борис Кузіна, кандидат історичних наук та інші.
Юрій Блажевич, кандидат історичних наук підбив підсумки наукового круглого столу. Звертаючись до студентів гуманітарно-педагогічної академії, закликав їх до серйозного, об’єктивного ставлення до наукових досліджень, співставляючи багатогранність думок і поглядів науковців та враховуючи ті історичні процеси, які відбувалися на Поділлі.
Присутні також ознайомилися з книжковою виставкою “Устим Кармалюк у фольклорі, літературі і мистецтві”.

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Червень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930