Впродовж трьох років у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці активно працює сімейний клуб толерантності “Разом” для внутрішньо переміщених осіб. Ініціатором створення клубу виступили обласна універсальна наукова бібліотека та Благодійний фонд “Ксена”, президентом якого є Оксана Устінова, яка активно займається проблемами переселенців у Хмельницькій області.![перес1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/перес1-300x200.jpg)
Метою роботи клубу є надання інформаційної підтримки, правової та психологічної допомоги, створення умов для полегшення інтегрування цих людей в наше суспільство тощо, адже кожна людина — це окрема сумна історія, яка шукає підтримки та взаєморозуміння.![перес2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/перес2-300x180.jpg)
Очолює клуб для внутрішньо переміщених осіб Анастасія Чеглакова — переселенка з Луганщини.
Для цієї категорії користувачів в бібліотеці систематично організовуються зустрічі та консультування з юристами, психологами, фахівцями центру зайнятості. Бібліотека надає інноваційні послуги: безкоштовне користування Інтернетом, спілкування в Skype, доступ до урядової інформації, послуги електронного урядування, намагається розкрити членам клубу все культурне розмаїття нашої гостинної землі, познайомити їх з народними традиціями та звичаями подолян та сучасним культурним життям Хмельниччини.
Члени клубу долучаються до заходів з національно-патріотичного виховання. Так, напередодні Дня Соборності України активно обговорювалася тема “Україна – єдина країна”. Одностайною була думка, що суспільно-політична ситуація на сході України спонукає українців замислитись над значущістю національно-патріотичного виховання. Учасникам клубу були цікавими бесіди: “Інтегрування в соціальне життя Хмельниччини”, “Народні традиції Хмельниччини, пізнаємо традиції малої Батьківщини”, “Знайомство з культурою Хмельниччини”.![перес4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/перес4-300x225.jpg)
Робота з цією категорією користувачів буде продовжуватися і далі, адже багато хто з них планує назавжди пов’язати своє життя з Хмельниччиною, бо вважають, що тут є майбутнє для їх дітей.