kalendar2015_b

У Хмельницькому завершився “Камер фест”

Добіг свого завершення VIII-ий Міжнародний фестиваль камерної музики “Хмельницький камер фест” – вже традиційний для обласного центру мистецький форум, який щороку творить справжнє свято музики у зустрічах з блискучими виконавцями сучасності на Подільській землі.камер
Впродовж двох тижнів концертне життя Хмельницького вирувало з подвійною силою. З 23 лютого по 10 березня сцени обласної філармонії осяяли неповторні імпрези, в яких кожен для себе знаходив щось цікаве у розмаїтій жанровій палітрі представлених концертних програм. Цьогоріч їх об’єднав особливий національний вимір, що випромінював різні грані самобутнього мистецького погляду на сучасний світ.
В рамках форуму відбувся авторський вечір лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, голови Національної спілки композиторів України, заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Щербакова. В концертній програмі за участю заслуженого артиста України Йожефа Ерміня та камерного оркестру філармонії під керівництвом Олександра Драгана композитор представив найкращі сторінки  своєї багатогранної творчості.
Також гостем фестивалю став ще один знаний український композитор, лауреат премій ім. М. Лисенка та Л. Ревуцького Іван Небесний, який на заключному вечорі став свідком хмельницьких прем’єр авторських творів. Серед них: “Вже котрий це до тебе лист…” з неперевершеною солісткою заслуженою артисткою України Фатімою Чергіндзією, “Меседж з України”, “А Бог Адама сотворив руками…” та “Небесний щедрик” за участю Академічного симфонічного оркестру філармонії, хору Академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля”, Зразкового дитячого хору “Подільські солов’ї”, якими у цей вечір керував відомий польський диригент, директор та художній керівник Камерної філармонії ім. В. Лютославського міста Ломжи Ян Мілош Заржицький.
Спеціальним гостем фестивалю став блискучий американський піаніст, лауреат премії “Artist international in New York” Володимир Зайцев, який спільно з симфонічним оркестром під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Сергія Леонова задав феєричний початок фестивалю симфо-джазовими ритмами музики легендарних американських композиторів.
Мали честь приймати гостей з Угорщини. Відомий гітарист та композитор,  лауреат міжнародних конкурсів Михайло Вігула подарував по-дружньому теплий камерний вечір. В унікальній програмі за участю камерних хорів “Cardinal mindszenti korus” та “Cantus Agrensis” з Угорщини, а також камерного оркестру філармонії під керівництвом Тараса Мартиника стали свідками прем’єри “Меси” одного з корифеїв професійної музики Закарпаття Степана Мартона.
Галерею музичних присвят збагатила програма “Останній романтик” до 140-річчя від дня народження Сергія Борткевича, яку хмельничанам представили молоді київські музиканти, лауреати міжнародних конкурсів Євген Левкулич, Темур Якубов та Ірина Ушаньова.
Національні барви прикрасили сольний концерт соліста Хмельницької філармонії Степана Дробіта “Свою Україну любіть”. Сучасна українська музика, репрезентована творчістю Віталія та Ірини Губаренко, звучала у концерті за участі київських музикантів, лауреатів міжнародних конкурсів Ольги Ващук та Валерії Туліс, в рамках якого також відбулася презентація книги “Вірші про музику й музикантів” у художньому слові поважної гості, доктора мистецтвознавства,  професора  Марини Черкашиної-Губаренко.
Дивовижний світ романтичної камерної класики відкрили музиканти  київського тріо “Collegium” у складі лауреатів міжнародних конкурсів Тараса Яропуда, Ірини Стародуб та Юрія Погорецького. В рамках концерту також були представлені картини львівської мисткині Іванни Яропуд. Чудову ансамблеву програму подарував львівський квартет “Fagotissimo” під керівництвом Андрія Ткачука.
Окремих слів, безумовно, заслуговують творчі сили Хмельницької філармонії, адже цьогоріч масштаби музичного форуму значно розширилися ініціативами її колективів і солістів. Окрім камерного оркестру, активну участь у створенні програм приймав симфонічний оркестр, який демонстрував абсолютну універсальність у виконанні музики різноманітних стилів і напрямків: від класики до сучасної музики, створеної у новітніх композиторських техніках.
У цьому році у фестивалі взяв участь хор відомого ансамблю “Козаки Поділля”, оригінальний колектив, що майстерно плекає народні традиції із сучасними мистецькими експериментами. У пошуках творчого самовираження артисти брали участь у найрізноманітніших проектах, серед яких і повномасштабні постановки опер у Хмельницькому і цього разу своєю участю наповнили цікаві сторінки фестивального життя.
Ще один колектив, що має давні творчі взаємини з філармонією – це Зразковий дитячий хор “Подільські солов’ї” Хмельницької дитячої музичної школи №1 під керівництвом Наталії Бухти. Ангельські голоси юних обдарувань особливо зворушливими інтонаціями увінчали виконання “Щедрика”, в якому у самобутній музиці Івана Небесного справжній національний музичний символ знайшов співзвучне часу музичне осмислення.
Від класики до новітньої сучасної музики – такими запам’яталися слухачам 10 концертів цьогорічного “Камер фесту”. Тож, фестиваль завершився, а емоції та живі спогади усіх, хто долучився до цього форуму будуть надихати до нових зустрічей!

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031