Хмельницький обласний літературний музей став ініціатором та організатором проведення циклу презентацій книги “Леонід Глібов – дітям”. Нещодавно, в рік 190-літнього ювілею видатного українського байкаря і поета, збірка побачила світ у львівському видавництві “Апріорі”. Така увага до цієї книги й зацікавленість у її поширенні серед читачів Хмельниччини з боку музею цілком закономірна, адже Леонід Глібов більше двох років перебував на теренах нашого краю, створив тут два своїх шедеври – вірш “Журба”, що за популярністю став народною піснею (автор музики Микола Лисенко) і знамениту байку “Щука”. Крім того, передмову до нової книги Л. Глібова написав директор музею Василь Горбатюк.
Під час презентації в літературному музеї звучала і знаменита “Журба” у виконанні солістки народного хору ветеранів “Надвечір’я” Людмили Білик під акомпанемент заслуженого працівника культури України Бориса Лободюка, і байки в прочитанні учнів театрального відділу Хмельницької дитячої школи мистецтв.
Присутні працівники бібліотек профтехосвіти й обласних книгозбірень з цікавістю познайомилися з новим виданням книги Леоніда Глібова та з іншою продукцією видавництва “Апріорі”.
З радістю сприйняли нове видання творів Леоніда Глібова і в Чорному Острові. Тут презентація відбулася в Хмельницькій районній бібліотеці для учнів місцевої школи та завідуючих книгозбірнями територіальної об’єднаної громади. Гості – представники видавництва “Апріорі” й обласного літературного музею – поклонилися погруддю великого байкаря, що знаходиться перед будівлею загальноосвітньої школи, познайомилися з експозицією Чорноострівського літературно-краєзнавчого музею Леоніда Глібова, а також побували на знаменитих місцях, де “стоїть гора високая” (Вовча гора), і “в’ється річенька” (Південний Буг), і долина широкая…
Наступний презентаційний день почався в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти – для вчителів початкової школи Хмельниччини.
Найбільшу ж аудиторію зібрало представлення нової книги Леоніда Глібова в обласній бібліотеці для дітей імені Т. Г. Шевченка. Тут юні вихованці колегіуму імені Володимира Козубняка не тільки читали байки Дідуся Кенира (так підписував свої твори для дітей Леонід Глібов), але й одну з них – “Вовк і Кіт” – театралізували, а також провели своєрідний флешмоб – разом, усією залою, продекламували “Коника-стрибунця” – ще один творчий шедевр Леоніда Глібова.