Розмаїтою палітрою народного мистецтва розквітло селище Віньківці на третій день Великодня. Вже кілька років поспіль Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва спільно з працівниками культури Віньковеччини проводить тут обласне фольклорне свято “Співають Великодні дзвони”.![дз1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/дз1-300x224.jpg)
Свято розпочалося зворушливою виставою з місцевими піснями, іграми, діалектами, забавами і хороводами, які дали можливість згадати і відтворити великодній обряд, що й до нині побутує у цьому краї.
Розмаїттям барв та яскравих кольорів усіх присутніх вражали мелодії-перлинки, танці та пісні-гаївки, які щиро дарували глядачам найкращі аматорські творчі колективи і окремі виконавці області: народний аматорський театр пісні “Петридава” Кам’янець-Подільського МБК, подільські композитори та співаки – брати Вадим та Євген Гжегожевські, дитячий фольклорний колектив “Веретенце” Дунаєвецького міського КМПЦ, народний аматорський театр української пісні “Пісенне мереживо” Кам’янець-Подільського РЦКіМ “Розмай”, народний аматорський ансамбль троїстих музик Деражнянського РБК. Своєю вишиванкою-мережкою продовжили дивувати гостей і такі місцеві самодіяльні колективи: народний аматорський хор української пісні “Червона калина”, народний аматорський ансамбль української пісні “Оберіг”, зразковий ансамбль танцю “Чарівний каблучок” Віньковецького РБК, народний аматорський фольклорний ансамбль “Джерело” Пилипи-Олександрівського СБК, фольклорний гурт “Відродження” закладу культури села Говори, фольклорний гурт “Жіноча доля” Старо-Нетечинецького СК, солісти Неля Дудар, Ольга Ялтусевич, Ірина Ройтаровська.![дз3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/дз3-300x224.jpg)
Кожна сільська та селищна рада району доклала часточку своєї праці, зусиль та настрою, щоб представити район на гідному рівні, зустріти численних гостей та й самим отримати задоволення від свята. Під час свята відбулося безліч конкурсів, переможці яких отримали подарунки від одного з благодійних фондів.![дз4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/дз4-300x224.jpg)
Тут і живописні пасхальні кошики, освячені священиками греко-католицького храму та Української Православної церкви, яскраві великодні намети, де були представлені вишивка, паски, писанки, крашанки, страви і посуд та інші атрибути домашнього вжитку, які є донині родзинками кожного населеного пункту Віньковеччини.![дз5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/дз5-300x224.jpg)
Довго вирувало світле і радісне всенародне свято, яке музичними і пісенними переливами ширилось над чарівними садами та оселями не лише Віньковець, а й усього щедрого і багатого краю.![дз6](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/дз6-300x224.jpg)