kalendar2015_b

Підсумовуючи досягнуте, з оптимізмом і натхненням дивимось у завтрашній день

Ось і підходить до завершення 2017 рік. Для працівників Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва він, напевно, як і для всіх в нашій країні, був насичений багатьма подіями, напруженою працею, цікавими знахідками в творчій діяльності і новими звершеннями. 2017 рік подарував всім нам радість зустрічей і відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний і життєвий досвід. Для мене 2017 рік також став пам’ятною  віхою в житті. Адже саме цього року я очолив заклад, тому хочу підвести нехай і короткі, але такі важливі підсумки своєї діяльності і нашого колективу в цілому. Перш за все, хочу подякувати колективу управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації в особі начальника управління Трунової Ірини Миколаївни за розуміння і підтримку, попередньому директору Центру – Бєлєванцеву Анатолію Васильовичу, заслуженому діячеві мистецтв України, який багато гарних справ зробив у році, що минає, і продовжує активно з нами співпрацювати.

Мені сьогодні приємно відзначити, що творчий склад колективу – це висококваліфіковані фахівці, які щоденно вкладають душу і серце, свої знання і вміння у розвиток культури Хмельниччини.

У 2017 році нами проведено велику кількість культурно-мистецьких та організаційно-методичних заходів. Поряд з традиційними формами роботи з’явилися нові цікаві проекти. Перш за все – це обласний відкритий фестиваль весільно-ресторанної музики «ЛАБУХ-ФЕСТ», Всеукраїнський фестиваль-конкурс українського солоспіву ім.. В.Заремби, обласний огляд-конкурс відродження народних традицій та декоративно-ужиткового мистецтва «Доторкнися до душі свого народу», обласний конкурс інсценізованої пісні, прози та поезії, почала діяти мистецька студія «Майстерня зірок».

Яскравими подіями в культурному житті області у 2017 році стали  заходи Всеукраїнських фестивалів-конкурсів імені Павла Вірського та «Золоте коло», обласний фестиваль колядок і щедрівок «Під Віфлеємською зорею», обласний фестиваль-конкурс сценічних творів військово-патріотичної тематики, V Всеукраїнський етно-фестиваль «Болохівські гостини – 2017», традиційне обласне свято «Весняночка йде, пташок із вирію веде…», обласного огляду-конкурсу аматорських хорових колективів імені М.Бідюка, обласне фольклорне свято «Співають дзвони Великодня», обласне літературно-мистецьке свято «Дух генія вита Подільським краєм», приурочене 190-й річниці від дня народження поета, байкаря Леоніда Глібова,  обласна виставка художніх творів майстрів народного мистецтва «Весняний вернісаж» та виставка Яворівської іграшки-забавки майстрів народного мистецтва Галини Шумило та Семена Тлустого, обласний огляд конкурс аматорських ансамблів та оркестрів народних інструментів та багато інших культурно-мистецьких акцій і заходів.

Крім того, багато професіоналізму, організаторських здібностей доклали фахівці Центру до організації і проведення державних та професійних свят, активно співпрацювали з обласними відділеннями та осередками Національних та Всеукраїнських творчих спілок, національно-культурними товариствами.

Працівники Центру долучилися до організації і проведення мистецького проекту «Яскраві діти України». Плідною стала наша співпраця з об’єднаними територіальними громадами області.

Як завжди багатогранними, змістовними  і різноманітними були заходи організовані Центром за участю викладачів та учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Серед них: заходи Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого Т.Г.Шевченку, який має уже п’ятнадцятирічну історію, VII  огляд-конкурс хореографічних колективів ПСМНЗ «Розмай-2017», обласні конкурси учнівських вокальних ансамблів, баяністів, акордеоністів, виконавців на струнно-смичкових інструментах – учнів ПСМНЗ, майстер-класи з народно-сценічного танцю Олександра Короля – викладача і керівника «Театру академічного танцю» Хмельницької ДШМ та викладача класу фортепіано Хмельницької ДМШ №1 ім.М.Мозгового Ксенії Мачок, виставки-конкурси художніх робіт учнів мистецьких шкіл «Україна незалежна», семінари-пленери викладачів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ПСМНЗ, обласний конкурс юних художників «Срібний олівець» та ряд інших заходів.

Всіма формами навчання протягом року було охоплено 318 слухачів, свідоцтва про закінчення курсу професійного навчання отримав 31 працівник

клубних закладів.

Здійснювалась активна редакційно-видавнича діяльність. Новими виданнями поповнилась серія «Сузір’я талантів», «Інформаційний вісник» та ін.

Зроблено немало, але попереду у колективу Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва великі плани – впровадження нових інноваційних проектів, організація заходів з вивчення та популяризації об’єктів нематеріальної культурної спадщини, проведення традиційних культурно-мистецьких акцій, змістовної навчально-методичної роботи, поповнення банків даних з різних напрямків роботи ОНМЦКіМ, розвиток платних послуг. Тому ми з оптимізмом і впевненістю дивимось у завтрашній день! Дякую всім працівникам Центру, фахівцям районних, міських, сільських будинків та центрів культури, педагогічним колективам початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, народним майстрам, всім тим,  хто з нами співпрацює і творить культурне обличчя краю. Я завжди ціную те тепло, розуміння і підтримку, що є у нашій співпраці і у наших стосунках! Зичу всім великого людського щастя, міцного здоров’я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч. Нехай прийдешній 2018 рік виправдає наші надії і прагнення, принесе достаток і добробут кожному з нас! Миру, добра і свободи нашій Україні! А ще – віри нам і натхнення у здійсненні мрій!

 

Андрій Клименко,

директор Хмельницького обласного-науково-методичного

центру культури і мистецтва

IMG-4740

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Квітень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930