kalendar2015_b

Від Луганщини до Львова: четвертий музейний форум у Меджибізькій фортеці об’єднав Україну

В Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” 15-16 червня 2018 р. відбувся Четвертий щорічний музейний форум “Музей: храм муз”  Учасники форуму -  це 15 музеїв і заповідників з усієї України від Луганщини до Львова, – дискутували щодо теорії і практики збереження культурної спадщини, організації та актуальних форм роботи музейництва. Адже цьогорічний форум був присвячений Європейському року культурної спадщини, яким оголошено рік 2018-й. Учасники дискусії за круглим столом, модератором якої був голова Західноукраїнської спілки музеїв Ігор Тимець, наголошували, зокрема, на особливостях та відмінностях у діяльності музеїв і заповідників, які нині формально об’єднані однією нормативною базою. Відзначалася проблема комерціалізації музейних закладів – адже засновники музеїв зараз часто оцінюють їх діяльність винятково за “економічною ефективністю”, ставляться до музеїв як до розважальних закладів, ігноруючи місію музеїв як осередків збереження, вивчення та популяризації культурної спадщини. Водночас, наводили приклади успішної діяльності музеїв та заповідників.

DSC_2457 DSC_2458

Роботу музейно-заповідних установ продемонстрували й міні-ескпозиції, програми та презентації, які вони привезли до Меджибізької фортеці та представили у традиційній конкурсній програмі. Дипломом першого ступеню у номінації “Музей як скарбниця культурної спадщини” відзначено Біловодський районний краєзнавчий музей за проект започаткування концепції розвитку центру культурної спадщини міста Біловодськ Луганської області. Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського презентував кращий інтерактивний ігровий проект – квест “Про що розкаже експонат” і гру “Полювання на помилки”. Також музейники з Шепетівки отримали диплом першого ступеню за музейні заняття з тифлографіки, на яких відвідувачів навчають розуміти світ і спосіб життя людей з вадами зору. У номінації “Музей і діти” перше місце посів Національний заповідник “Хортиця”, який представив дитячу освітню програму “Світ музею для дошкільнят”. Володарем диплому першого ступеню у номінації “Музей у міжнародній співпраці” є Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник з діючою українсько-литовською виставкою “Народи, об’єднані історією: Коріатовичі на Поділлі”. Загальноміський соціокультурний проект “Люди, Постаті, Герої Міста-на-Дніпрі” Меморіального будинку-музею академіка Д. І. Яворницького відзначено дипломом першого ступеню у номінації “Музей у співпраці з закладами і колективами культури”. У номінації “Музей в інтернет-просторі” кращим визнано проект Львівського історичного музею “Співпраця з Google Cultural Institute на платформі Google Arts & Culture”. У номінації “Музей на теле–  і кіноекрані” переможцем є Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львовіз музейним фільмом “14 місць Михайла Грушевського у Львові”. Загалом же дипломами першого, другого, третього ступенів відзначено усі 15 музеїв та заповідників, які взяли участь у цьогорічному форумі.

DSCN0004 DSCN5722

Першого форумного дня учасники познайомилися з експозиціями Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” та унікальною культурною спадщиною найдавнішого містечка Поділля. Другий день був присвячений відвіданню облсаних та міських музеїв, які знаходяться у обласному центрі: Хмельницьких обласних художнього і краєзнавчого музею, музею-студії фотомистецтва та музею історії міста Хмельницького.

DSCN5742 DSCN5753

 

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Червень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930