kalendar2015_b

Яскраві орнаменти Самчиківського розпису розквітнуть на будинках села Самчики

7 вересня 2018 Український Культурний Фонд підтримав проект «Нове життя Самчиківського розпису». Даний проект реалізується в рамках партнерства Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та мистецької ініціативи ‘UAMAZE’.

Метою проекту є популяризація Самчиківського розпису  та привернення уваги громадськості до проблематики цього зникаючого розпису.  В рамках проекту буде здійснено розпис 10 будинків села Самчики за допомогою художніх волонтерів під керівництвом майстрів Самчиківського розпису: Олександра Пажимського, Віктора Раковського та Сергія Касьянова. Також буде видано посібники для навчання Самчиківського розпису, календарі, плакати та листівки з ілюстраціями Самчиківського розпису.  Перебіг проекту буде активно висвітлюватися у ЗМІ, а наприкінці проекту буде проведено презентацію щодо результатів та підсумків проекту у Хмельницькому.

Село Самчики, що на Хмельниччині, в регіоні відоме завдяки палацу 18ст, де проводяться екскурсії та весільні церемонії, але мало хто знає, що Самчики – батьківщина унікального колоритного декоративного розпису.

Самчиківський розпис — вид українського декоративно-прикладного мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Зародився у південно-східній Волині, на межі з Поділлям.Хати цього регіону здавна розмальовувалися рослинними візерунками, які вважались оберегами. На даний момент у техніці Самчіківського розпису працюють лише 4 майстри в країні (Олександр Пажимський, Віктор Раковський, Сергій Касьянов, Михайло Юзвук). 1

Проблема відсутності молодих послідовників мистецтва та великого ризику втратити це унікальне народне мистецтво привернула увагу Мистецької ініціативи UAMAZE більше року тому. Виникла ідея розписати будинки села Самчики унікальними розписами та перетворити його на арт-село і туристичний центр.

Завдяки партнерству UAMAZE з Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтв, та підтримці Українського Культурного Фонду  реалізація цього проекту стала можливою. Отже до початку 2019 року буде розписано перші 10 будинків села та видано поліграфічну продукцію з використанням Самчиківських ілюстрацій. Снивмок

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Квітень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930