Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все – і життя людини, і життя країни.
Передавати з покоління в покоління пам’ять про цю трагічну сторінку нашої історії обов’язок всіх, хто працює з молоддю.
Впродовж дня 22 листопада, в обласній бібліотеці для юнацтва проходив цикл заходів до Дня пам’яті жертв Голодоморів - «Свічка плакала в скорботі…». Вже кілька років поспіль допомагають бібліотекарям донести юним правду про Голодомор фахівці Музею пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині Державного історико-культурного заповідника «Межибіж». Провідний науковий співробітник заповідника Вероніка Візнюк, для якої тема Голодомору є одним з головних напрямків досліджень, поєднала розповідь про цей акт тотального геноциду з історією створення музею Голодомору в Меджибожі. З її розповіді та слайд-фільму читачі отримали нагоду відчути та зрозуміти глибоку символіку унікальної експозиції, створеної у 2008 році колективом авторів під керівництвом і за концепцією Миколи Мазура, народного художника України. Поглибила емоційне сприйняття тих подій виставка плакатів «Ми звинувачуємо», створених за архівними документами СБУ.
Впродовж дня бібліотечні заходи про Голодомор відвідали учні гімназії №1, школи – інтернату та СЗОШ№12, студенти гуманітарно-педагогічної академії, військовослужбовці батальйону Національної гвардії