kalendar2015_b

Персональна виставка хмельницького емальєра Івана Юркова

Іван Юрков – єдиний на Поділлі та один з небагатьох емальєрів в Україні, що досліджує можливості мистецтва гарячої емалі на металі, яка на теренах України відома ще з часів Київської Русі.

Ретроспективна виставка «До джерела» демонструє сучасний стан та тенденції розвитку авторського мистецтва емалі з новими естетичними поглядами та експериментальними пошуками, в яких розкриваються оригінальні стилістичні та образно-пластичні рішення. Твори художника, представлені в експозиції, вирізняються тяжінням до декоративізму, асоціативністю образності та широтою тематичного діапазону, що додатково збагачується поєднанням різноманітних матеріалів, а також окремих цікавих авторських знахідок. Зокрема, емальєру вдалося осучаснити техніку емалей вкрапленнями каменю, металу, кераміки.

В діапазоні джерел інспірації творчості Івана Юркова авторські інтерпретації від сюжетно-тематичних панно до пошуків авангардних образно-пластичних рішень. Автор звертається до вічно актуальних тем: духовність, історія, культура. Численні твори присвячені переосмисленню обрядовості та релігійної тематики: «Сьомий ангел», «Вигнання», «Водохреща». Згадки про село на Буковині, в якому народився художник, повсякчас втілюються у витончених емалях «До Косова», «Споконвічні Українці». Не оминув увагою Іван Юрков і творчість Кобзаря. Як результат – численні шкіряні обкладинки до книг Т. Шевченка з авторським оздобленням. Особливим ліризмом сповнені твори художника, в яких він з пієтетом оспівує красу жінки – берегині роду: «Вічна тема», «Яблуневий спас». В експресивних емалях знайшла відображення і сучасність України: «Революція Гідності», «На Схід».

Мистецький доробок Івана Юркова – це особливий світ художніх образів, діапазон звучання яких яскравий та багатогранний. Митець повертає кожного з нас до джерела – глибинного коду духовності національної культури. В черговий раз нагадуючи, що наше завдання – зберегти, примножити та передати це надбання нашим дітям, аби не перервався зв’язок поколінь, аби зберегти генетичну пам’ять нашого народу.

 

Виставка діятиме до 7 січня 2019 року.

 

 

Довідково:

Художник народився 2 грудня 1944 року в с. Блищадь Хотинського р-ну Чернівецької області.

У 1972 році закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва, відділення конструювання та художньої обробки металу.

З 1972 по 1996 роки працював на заводі «Термопласт-автомат» інженером художнього конструювання, м. Хмельницький.

1980 року запрошений в художньо-виробничий комбінат художником, м. Хмельницький.

 Учасник обласних, республіканських та міжнародних виставок. Брав участь у І та ІІ Міжнародних фестивалях емалі в Києві. Його твори зберігаються в приватних колекціях в різних країнах світу: Великобританії, Франції, Португалії, Німеччині, Польщі, Чехії, США, Канаді, Іспанії тощо. Окрім цього, в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Національному художньому музеї України, Музеї історичних коштовностей України, у фондах музею Революції Гідності, меріях міст-побратимів Хмельницького та музеях нашого міста. Зокрема, в Хмельницькому обласному художньому музеї нараховується 5 робіт митця.

Нагороджений Хмельницькою міською премією ім. Богдана Хмельницького.

Член Національної спілки художників

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Квітень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930