Саме під такою назвою сьогодні 24 січня 2020 року відбулась розширена нарада управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації за участі радника голови облдержадміністрації Оксани Ситницької, начальників структурних підрозділів у сфері культури, головних спеціалістів, що відповідають за питання культурної спадщини, директорів обласних установ культури і мистецтва, працівників управіління та представників міжнародної компанії BioDry.![IMG_1495](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_1495-300x225.jpg)
Розпочала нараду начальник управління культури, національностей, релігій та туризму Ірина Трунова. У ролі спікера виступила заступник начальника – начальник відділу управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації – Валентина Лукашук, яка також познайомила присутніх зі змінами до Порядку ведення обліку об’єктів культурної спадщини. ![20200124_111809 (1)](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/01/20200124_111809-1-300x225.jpg)
В ході робочої зустрічі обговорили й такі теми, як: зони охорони пам’яток культурної спадщини та пам’ятко охоронні дослідження у Хмельницькій області на сучасному етапі (доповідач – заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва – Сергій Шпаковський), розроблення та виготовлення науково-проектної документації на пам’ятки та об’єкти культурної спадщини (доповідач – директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» – Василь Фенцур), використання сучасних цифрових технологій у сфері охорони культурної спадщини (доповідачі – завідувач сектору охорони культурної спадщини і туризму управління культури і туризму Хмельницької міської ради – Аліна Баськова та головний спеціаліст управління культури і туризму Хмельницької міської ради Ганна Єрондаєва), використання підземних шляхів XVIII-XIX ст. м. Полонного як інструмент туристичного та культурного розвитку громади (доповідач – начальник відділу культури та туризму виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ – Тетяна Ярославська), парк скульптур у сучасному українському культурному просторі (на прикладі Міжнародного фестивалю дерев’яної скульптури «Ладижинський гай – 2019» в рамках реалізації міні-гранту «Громада своїми руками») (доповідач – мистецтвознавець, кандидат архітектури, член Національної спілки архітекторів України – Інна Березіна).![IMG-4e32813bb02fc7f668202b88dba16201-V](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG-4e32813bb02fc7f668202b88dba16201-V-300x225.jpg)
Однією з цікавинок стала презинтація Швейцарського досвіду збереження культурної спадщини, а також унікальної методики вирішення проблеми надмірної вологи у стінах будівель, яку провів засновник та керівник міжнародної компанії BioDry – Даніель Тарабіні спільно з керівником українського представництва компанії BioDry – Єгором Жученко.![IMG-b862c3033880cc67c406a871de9431f5-V](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG-b862c3033880cc67c406a871de9431f5-V-300x225.jpg)