Бій під Крутами посідає чільне місце в національній історичній пам’яті. Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Впродовж десятиріч існували різні суперечливі трактування перебігу подій і кількості загиблих. На державному рівні вшановувати пам’ять героїв Крут почали в Україні лише з 2004 року.
Напередодні відзначення 99-ї річниці трагедії під Крутами, для читачів обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка проведено годину історичної правди “Крути: і сум, і біль, і вічна слава” та історичний акцент “Під Крутами пішли в безсмертя”. Діти довідалися про трагічні події далекого 1918 року. Дізналися як відбувалася битва, що набула особливого значення у свідомості багатьох завдяки героїзму загону української молоді, які загинули біля Крут. Старшокласники дізналися відомі на сьогодні прізвища загиблих юнаків, серед них був і подолянин Микола Бублик. Він загинув під Крутами у 18-річному віці. Діти схилили голови у хвилині мовчання на знак поваги до подвигу тих молодих лицарів. Подія залишила свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі. Патріотична поезія П. Тичини у виконанні Марії Бурмаки, уривки документальних фільмів із циклу “Невідома Україна. Нариси нашої історії”, “Лист без конверта” допомогли читачам глибше збагнути цю сторінку нашої історії.
Також бібліотека взяла участь у міському квесті “99 років пам`яті про Крути” і стала однією із станцій серед інших визначних та пам’ятних місць обласного центру. Адже організатори квесту – добрі друзі бібліотеки – Хмельницький осередок Національної скаутської організації “Пласт” та Товариство Збереження Історії України “Січ” . Переповнені емоціями, молоді та активні учасники, отримавши код та числові підказки, вправно шукали книги про Крути та швидко виконали завдання.
Пам’ять про Крути живе у серцях українців.