У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва пройшов обласний семінар викладачів ПСМНЗ по класу струнно-смичкових інструментів на тему: “Інноваційні підходи до проблем здійснення навчально-виховного процесу в класах струнно-смичкових інструментів ПСМНЗ”. В навчанні взяли участь 36 викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів з 23-х мистецьких шкіл області. Навчальний процес проходив на базі Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва та Хмельницької дитячої музичної школи №1 ім. М. Мозгового.
В роботі семінару активну участь взяли викладачі та студенти відділу “Оркестрові струнні інструменти” Хмельницького музичного училища ім. В.І. Заремби. Завідувач відділом Левчук О.В. розкрив перспективи розвитку класів струнно-смичкових інструментів та висвітлив питання технічного розвитку віолончеліста-початківця. Викладачі відділу Рашина Р.О., Щур В.Г., Пасека В.Г., Левчук Т.М., Цмур О.Г. продемонстрували відкриті уроки, практичні заняття та творчі лабораторії зі студентами та поділились професійною інформацією з питань методики та практики викладання в класах струнно-смичкових інструментів.
Також до викладацького складу були запрошені заступник директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Стан Т.С. та завідувач навчально-методичним відділом початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Центру Совинська Т.О., викладачі Хмельницької дитячої музичної школи №1 ім. М. Мозгового Заворотна М.Д., Рижак Л.К., Загоруйко Р.П., Хмельницької дитячої музичної школи №2 Стан Т.М., Хмельницької дитячої музичної школи №3 Ярова Н.Б., Шепетівської дитячої музичної школи Кабацій О.П. та Старокостянтинівської дитячої музичної школи ім. М. Кондратюка Маковій С.В.. Під час семінару в теоретичному та практичному аспектах розглядались актуальні питання вдосконалення форм і методів навчально-виховного процесу в класах струнно-смичкових інструментів.
Приємні враження у слухачів залишились від перегляду та обговорення концертних програм учнів відділу струнно-смичкових інструментів Хмельницької дитячої музичної школи №1 ім. М. Мозгового та студентів і камерного оркестру Хмельницького музичного училища ім. В.І. Заремби. Варто зазначити, що впродовж двох днів роботи семінару слухачі мали можливість обмінятись цікавою професійною інформацією зі своїми колегами, ознайомитись з навчально-методичною та нотною літературою.