Леопольд Левицький (1906-1973 рр.) – представник старшої формації митців Львова, що створили неповторний світ з естетизацією форми та кольору, зі своєю системою художніх цінностей. Пройшовши складний життєво-творчий шлях, він уособлював стійкість львівської культурно-історичної генеалогії, ставши духовним наставником цілої когорти молодих львівських художників. Він – одна з найпомітніших постатей українського мистецького авангарду ХХ століття, знаний графік, живописець, ілюстратор, скульптор.
В колекції Хмельницького обласного художнього музею нараховується більше ста графічних творів видатного українського художника, частина з них увійшла до даної експозиції та демонструє ретроспективу творчих пошуків митця періоду 30-70-х рр. Серед яких: жіночі образи, гротескові портрети-шаржі, міські пейзажі, жанрові композиції, абстрактні роботи, навіяні природними та урбаністичними мотивами.
Творчість Леопольда Левицького багатогранна та відображає тенденції європейського мистецтва: він намагався випробувати себе в різних техніках, прагнучи у кожній досягти вершини майстерності. У його доробку численні експерименти з офортами, лінорити, літографії, кольорові монотипії.
Леопольд Левицький відкриває перед глядачем реальність, яка є викадруванням окремих фрагментів з історії та формує нашу уяву про світ в якому він жив. Бачимо, як щоденна банальність, творчий злет думки й мова символів динамічно переходять у діалог, котрий є формою мислення цілої епохи.
Виставка діятиме до 25 квітня.