З метою відзначення 100-річчя Національної академії наук України в обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся науковий симпозіум «Науковий потенціал Хмельниччини», під час якого були обговорені питання: історії зародження науки на Поділлі, розвитку наукового потенціалу Хмельниччини за роки незалежності України, становлення української геральдики та ролі юних науковців у розвитку науки майбутнього.
Участь у заході взяли: науковці вищих навчальних закладів міста, представники громадських організацій, аспіранти та учні Малої академії наук.
З повідомленнями виступили: заступник директора з наукової роботи Валентина Маковська, доктор історичних наук Олександр Григоренко, кандидати історичних наук Юрій Блажевич, Віктор Адамський, Сергій Єсюнін, кандидат фізико-математичних наук Віталій Міхалевський, доцент кафедри зарубіжної літератури та культурології гуманітарно-педагогічної академії Валентин Ільїнський та учні Малої Академії наук Євген Ганушкевич та Євген Демешко.
Знаковою подією у рамках симпозіуму стало обговорення матеріалів, вміщених у новий біобібліографічний покажчик «Учені Національної академії наук: Хмельницька область».
Присутнім було презентовано книжкову виставку «Поділля в дослідженнях науковців та краєзнавців».
Учасники заходу передали в дарунок бібліотеці матеріали наукової конференції «Утвердження української мови в освіті та культурі», збірник «Генеалогічні записки» та твір Симона Петлюри «Московська воша».