20 листопада у Верховній Раді України відбулася презентація Міжнародного проекту «Козак-характерник» та книги «Козак-характерник або таємна наука діда Архипа» Дениса Богуша. А 29 листопада працівники Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва вже презентували цю книгу своїм читачам. Книга , як написано в передмові, – унікальна історія, що описує магічну тисячолітню традицію, яка чудом збереглася на території сучасної України. Ця наука яскраво проявилася у козацький період, під час захисту нашої землі від ворогів. Автор має за мету відродити традицію виховання та освіти воїнів-магів та створити національного супергероя, щоб маленькі діти хотіли бути схожими на козаків-характерників! Історія, що описана в книзі, проходить в наш час, коли дід Архип, справжній козак-характерник, протягом 20 років вчить головного героя книги з самого малого віку характерницькій науці.
На презентацію завітали студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, які дізналися багато цікавого і про саму книгу,і про її автора – українського політтехнолога Дениса Богуша та про таке явище як характерництво в середовищі українських козаків.
Особливого колориту презентації додала постать гостя - Івана Яковича Козара, члена Ради Старійшин Організації Українського Козацтва. Він розповів про те, як в Україні відроджуються традиції козацтва, відповідав на питання студентів про характерників, про їх здібності і спосіб життя.
Студенти переглянули буктрейлер до книги, дізналися багато фактів про найзагадковіших персонажів нашої історії – козаків-характерників, взяли активну участь в інтерактивній вправі «Напни тятиву лука», розширили свої знання про славнозвісного козака Мамая, про магічне призначення музичного інструмента – дримби та про «вузликове письмо», нанесли позначки на карту України, де, як стверджує автор, особливі Місця Сили.
Бібліотекарі презентували читачам відеоролик про магічний танець характерника «Богаркан», а також анонсували вітчизняну кінострічку «Чорний козак», в якій автор книги знявся як дублер головного героя.
Тож читачі обласної бібліотеки для юнацтва вже можуть познайомитися з виданням. Рекомендуємо не баритись, адже сам автор говорить – «Ця книга не проста. В кого вона є- той вже має частинку козацької характерницької сили»