19 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва презентували книги відомого українського політолога, громадського діяча, журналіста Олександра Вікторовича Никонорова «Коли розвалиться імперія: тенденції розвитку сепаратизму в путінській Росії» та «Заручники долі».
Книги видано посмертно, адже він трагічно загинув 6 вересня 2017 року в дорожній аварії разом з колегами Олексієм Курінним, Олександром Маслаком, журналістом Володимиром Карагяуром та громадським активістом Сергієм Поповим, повертаючись одним авто до Києва із Варшави, де були на міжнародній конференції з питань гібридної війни.
Біографічна довідка :
Олександр Никоноров народився 3 листопада 1988 року в місті Торезі Донецької області. 2011 році закінчив кафедру політології Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля у Луганську, уже тоді був одним із найвідоміших представників національно-патріотичного руху в цьому обласному центрі. У 2011-2012 рр. очолював рух «Опір» на Луганщині, а в 2013 році, напередодні Революції Гідності, був регіональним координатором громадянської кампанії «Євронаступ» у м. Луганську. Після початку російсько-української війни переїхав до Києва, де активно включився у протидію інформаційній агресії з боку Росії. Стажувався у Польщі, в Чехії, повернувся до Києва, писав для видання «Депо» та інших відомих патріотичних ЗМІ. Був затребуваний і добре цитований як аналітик. Друкувався не лише в українських, але й польських, чеських та американських провідних аналітичних виданнях.
Писав про геополітику, про сепаратизм, тероризм, екстремізм в Україні та інших державах світу. Його діяльність неодноразово завдавала головного болю російським пропагандистам. Останній рік активно займався дослідженням концепції Межимор’я. З 7 вересня 2017 року Центр зовнішньополітичних досліджень ОПАД, де він був провідним експертом, носить ім’я Олександра Никонорова.
Книга «Коли розвалиться імперія: тенденції розвитку сепаратизму в путінській Росії» є збіркою аналітичних публікацій Олександра Никонорова, яка присвячена проблематиці демонтажу путінської неоімперії, запорукою чого можуть бути регіоналістські або й національно-визвольні рухи в низці автономних республік, країв та інших адміністративних одиниць Російської Федерації, які можуть активізуватися на тлі економічної кризи в РФ – Татарстан, Тува, Кубань, Дон, Урал, Карелія, Марій Ел, Удмуртія, Чувашія, Далекий Схід, Башкортостан, Сибір, Калінінград. Роман «Заручники долі» та оповідання «Батьківщина» і «Повстанець» відкривають суспільству ще одну іпостась Олександра Никонорова – як письменника – белетриста, здатного художньо осмислити минуле і талановито заплести його в сучасне. Бо жанрова історична проза – саме те, чого сьогодні потребує український читач. Видання здійснено за сприяння Представництва ЄС в Україні, Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД імені Олександра Никонорова та Фундації «Вільні Люди».
Презентував книги, а також розповідав про Олександра його друг, один з ініціаторів публікації праць політолога, - луганчанин, журналіст Іван Жеведь. Учасниками зустрічі були студенти історичного факультету Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та молоді переселенці з Донецького регіону.