Впродовж трьох весняних місяців 2019 року Хмельницький обласний художній музей здійснює освітньо-виставковий проект “АРТперетин. Єгоров. Ройтбурд. Гусєв. Відкрита майстерня”, що реалізується за підтримки програми Culture Bridge та фінансується Європейським Союзом.
В планах проекту на квітень, крім продовження експонування масштабної виставки, – щільна екскурсійна, лекційно-дискусійна програма в ХОХМ від знаних українських мистецтвознавців.
5 квітня о 17.00 в художньому музеї відбудеться лекція теоретика мистецтва, куратора Олександра Сушинського «Мета_діч(ка) поколінь: контр-едіпальний ресентимент».
Лектор – Олександр Сушинський- куратор мистецьких проектів у Донецьку, Києві, Чернівцях та Львові, засновник незалежного музичного лейблу da_sein_rec., теоретик та практик сучасного мистецтва. В 2015 році Олександр заснував Лабораторію Естетичних Досліджень, на базі якої почав працювати лекторій в різних містах України.
Цього разу поговоримо як в українському художньому процесі проходить зміна поколінь. На прикладах Харкова, Львова, Києва. Історія нонконформістських практик розпочинається приблизно з 70-80-х. Великою мірою це сталося транзитивно через Москву. Але не тільки. В кожному регіоні були свої особливості. Бракує задокументованої історії. Мало хто знає, яким був реальний стан речей. 2000-і пройшли під знаком міфологіки. Настає сезон 2018/19. Венеціанське бієнале почала розгортати свою контр_едіпальну тінь над садами України. (Наприкінці поговоримо про конфлікт поколінь на прикладі відбору учасників на Венеціанське бієнале).