До дня визволення Шепетівщини від фашистських загарбників в читальному залі центральної районної бібліотеки пройшла година безсмертя «Уклін тобі, солдате мого краю».![s12630059](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/02/s12630059-300x225.jpg)
В ході заходу транслювалася хроніка подій героїчної епохи визволення. Ведуча Галина Слюсар в своїй розповіді разом з запрошеними учнями Судилківської ЗОШ I-III ступенів пройшлися героїчними стежинами рідного краю. Згадали страшний день 22 червня 1941 року, коли починалась війна. Фашистські окупанти господарювали в Шепетівці понад 30 місяців, зруйнувавши місто та винищивши майже половину жителів.![s65855806](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/02/s65855806-300x225.jpg)
Ірина Поліщук розповіла присутнім про наміри гітлерівців, які викладались в плані «Ост» – плані знищення населення та «освоєння» окупованих територій на сході, а конкретніше – фізичне знищення слов’янських народів. Символом знищення євреїв став Бабин Яр, а на Шепетівщині встановлено обеліск євреям, які стали жертвами окупаційного режиму.
Про героїв та визволення Шепетівщини від фашистських загарбників, про «Шепетівське гетто», концтабори розповів науковий співробітник музею М. Островського Олександр Лукашук.![s32552403](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/02/s32552403-300x225.jpg)
Події Другої Світової війни під час заходу переплелися із сучасністю. Запрошений учасник подій Революції Гідності Василь Приходько поділився спогадами про події на Майдані, пригадав як загинув наш земляк Микола Дзявульський.![s62594601](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/02/s62594601-300x225.jpg)
Учасник АТО Орест Юзвенко, який більше року брав участь в бойових діях на сході України, розповів про проблеми та здобутки нашої армії, про величезну участь народу у неоголошеній війні з російським агресором, про допомогу волонтерів.![s54049653(1)](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/02/s540496531-300x225.jpg)
Хвилиною мовчання вшанували загиблих земляків у війні на Сході України. Життєрадісні і товариські, відповідальні та наполегливі – такими їх запам’ятали друзі, такими вони залишаться для усіх. Ось імена Героїв: Ігор Ляшенко, Олександр Мазунов, Ігор Балда, Ярослав Давидов, Максим Коваль, Сергій Оврашко, Андрій Молодика, Ярослав Кривогубець, Сергій Гаврилюк, Василь Кашлаков, Юрій Лабунець, Руслан Скотенюк, Валерій Числюк.![s65826001](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/02/s65826001-300x225.jpg)