Виставка створена українською мовою Фондом паризької культури, при фінансовій підтримці Міністерства культури і національної спадщини РП. Вона презентує значиму частину спадщини Єжи Ґедройця та Літературного інституту з нагоди 60 річниці започаткування видавничої серії Бібліотека “Культури”. Відвідувачам, серед яких була і польська спільнота, її представив віце-консул Генконсульства Республіки Польща у Вінниці Войцех Морозовскі.![вист10](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист10-300x199.jpg)
Експозиція, а це 26 стендів, розміром 100×120 см., присвячена видавничій діяльності Літературного інституту Є. Ґедройца, польського публіциста і громадського діяча, засновника і головного редактора культового часопису ”Kultura”. Матеріали на стендах розповідають також про Літературний інститут в контексті книг, виданих у серії Бібліотека «Культури», а також постаті співробітників та авторів цієї важливої для польської культури установи з 1946-2000 років.
З одного боку, на виставці показано доробок та книжки польських авторів з Польщі та еміграційних кіл, видані Інститутом. З другого боку, виставка представляє західну літературу, а також письменство з-за «Залізної завіси» тобто комуністичного блоку.
У підготовці виставки її автори взяли до уваги політичний контекст, який супроводжував видані книжки, а також їх значення в даному історичному моменті.
Долучитися до спадщини, яка довгий час практично була недоступною, усі охочі можуть в обласному художньому музеї до 12 квітня.![вист9](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист9-300x199.jpg)
![вист8](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист8-300x199.jpg)
![вист7](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист7-300x199.jpg)
![вист6](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист6-300x199.jpg)
![вист5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист5-300x199.jpg)
![вист11](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист11-300x199.jpg)
![вист3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист3-300x199.jpg)
![вист2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист2-300x199.jpg)
![вист1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/вист1-300x199.jpg)