У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці вшанували пам’ять видатного земляка, літературознавця, фольклориста, бібліографа, науковця – Олександра Васильовича Багрія, якому 23 квітня виповнилося б 125 років з дня народження.
З цієї нагоди у бібліотеці було провели ряд заходів. Зокрема, відбулося засідання клубу «Краєзнавець», за темою «Азербайджанець за місцем проживання, українець – за духом» за участю науковців, краєзнавців краю. Під час заходу обговорили наукову спадщину О. В. Багрія. Директор бібліотеки Надія Синиця звернула увагу присутніх на постать Олександра Васильовича як визначного бібліографа, що є вагомим внеском у діяльність бібліотечної справи. Краєзнавцями краю було відмічено дослідницьку працю науковця, зокрема вивчення творчості Т. Г. Шевченка.![багрій](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/багрій-300x233.jpg)
Для студентської та учнівської молоді міста презентували книжкову виставку «Гордість Подільського краю», на якій представлені матеріали досліджень про Олександра Багрія подільськими та азербайджанськими науковцями.
А ще підготували літературно-краєзнавчу розвідку «Азербайджанський літературознавець, фольклорист – українець за духом і місцем народження», у якій висвітлено, як біографічні відомості науковця, так і науковий внесок в культуру України та Азербайджану.![багрій3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/багрій3-300x182.jpg)
Довідково: Олександр Багрій народився у Летичеві. З золотою медаллю закінчив Уманську гімназію, потім відділення історико-фінансового факультету Київського університету. У 1922 році він переїхав в Баку і викладав у кубанському державному університеті. Він створив фундаментальну працю – «Матеріали для бібліографії Азербайджану», досліджував народну творчість та фольклор Азербайджану, а також творчість Шевченко.