Тридцять років минає з того часу, коли сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. Наші земляки-подоляни також були учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: військові, будівельники, медичні працівники.
В обласній бібліотеці для юнацтва з нагоди трагічної дати організували молодіжний Місячник шани і вдячності «Пам’ять серця-Чорнобиль», в рамках якого провели заходи із вшанування ліквідаторів аварії, популяризації екологічних знань, інформування юних читачів про подвиг людей, які врятували світ від ядерного апокаліпсису.
Зокрема, фахівці відділу періодики для військовослужбовців Хмельницького батальйону Національної Гвардії України провели годину пам’яті «Чорнобильський квітень», а для військовослужбовців 8 полку спецпризначення - відеорозповідь «Під полиновою зорею». «За годину до катастрофи» – фільм – спогад про чорнобильське лихо та розповідь бібліотекаря нагадали учасникам цих зустрічей про Чорнобильську аварію та її трагічні наслідки. Солдати і офіцери згадували колег-військових, які першими прийшли на допомогу працівникам ЧАЕС і з честю виконали свій обов’язок, ціною свого здоров’я і життя врятували наше майбутнє.
На зустріч з ліквідатором Лідією Соболь, яка була серед медиків – хмельничан, що надавали невідкладну допомогу постраждалим, були запрошені старшокласники СЗОШ №15. Вони почули хвилюючу розповідь про складні умови, в яких доводилось працювати нашим медичним працівникам в перші дні перебування в зоні аварії, про подвиги і долі наших земляків – ліквідаторів. Для старшокласників СЗОШ № 6 провели екологічну годину «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять», а для старшокласників ліцею № 17 – урок пам’яті « Дзвони Чорнобиля».
Згадати про трагедію століття — аварію на ЧАЕС, поглибити знання молоді про неї, допомогти осмислити та усвідомити масштаби тих трагічних подій, а також виховувати глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього людства мали на меті фахівці відділу краєзнавства, організувавши вечір пам’яті «Чорнобиль не має минулого часу» для учнів НВК №2 та у ПТУ №25. Читачі були схвильовані розповідями про долі працівників атомної станції, героїв – ліквідаторів, наших земляків - чорнобильців. Розповідь бібліотекарів доповнив документальний фільм «Правда про Чорнобиль»
Для читачів бібліотеки впродовж Місячника проводились бесіди біля книжкової виставки «Чорнобиль – довгий слід трагедії», огляди книжкових та періодичних видань, фотоальбомів про Чорнобильську катастрофу та її наслідки.