Тридцять років минає з того часу, коли сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. Наші земляки-подоляни також були учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: військові, будівельники, медичні працівники.
В обласній бібліотеці для юнацтва з нагоди трагічної дати організували молодіжний Місячник шани і вдячності «Пам’ять серця-Чорнобиль», в рамках якого провели заходи із вшанування ліквідаторів аварії, популяризації екологічних знань, інформування юних читачів про подвиг людей, які врятували світ від ядерного апокаліпсису.![біб4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/біб4-300x225.jpg)
Зокрема, фахівці відділу періодики для військовослужбовців Хмельницького батальйону Національної Гвардії України провели годину пам’яті «Чорнобильський квітень», а для військовослужбовців 8 полку спецпризначення - відеорозповідь «Під полиновою зорею». «За годину до катастрофи» – фільм – спогад про чорнобильське лихо та розповідь бібліотекаря нагадали учасникам цих зустрічей про Чорнобильську аварію та її трагічні наслідки. Солдати і офіцери згадували колег-військових, які першими прийшли на допомогу працівникам ЧАЕС і з честю виконали свій обов’язок, ціною свого здоров’я і життя врятували наше майбутнє.![біб3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/біб3-300x222.jpg)
![біб2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/біб2-300x260.jpg)
На зустріч з ліквідатором Лідією Соболь, яка була серед медиків – хмельничан, що надавали невідкладну допомогу постраждалим, були запрошені старшокласники СЗОШ №15. Вони почули хвилюючу розповідь про складні умови, в яких доводилось працювати нашим медичним працівникам в перші дні перебування в зоні аварії, про подвиги і долі наших земляків – ліквідаторів. Для старшокласників СЗОШ № 6 провели екологічну годину «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять», а для старшокласників ліцею № 17 – урок пам’яті « Дзвони Чорнобиля».![біб5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/біб5-300x225.jpg)
Згадати про трагедію століття — аварію на ЧАЕС, поглибити знання молоді про неї, допомогти осмислити та усвідомити масштаби тих трагічних подій, а також виховувати глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього людства мали на меті фахівці відділу краєзнавства, організувавши вечір пам’яті «Чорнобиль не має минулого часу» для учнів НВК №2 та у ПТУ №25. Читачі були схвильовані розповідями про долі працівників атомної станції, героїв – ліквідаторів, наших земляків - чорнобильців. Розповідь бібліотекарів доповнив документальний фільм «Правда про Чорнобиль»![біб](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/04/біб-300x225.jpg)
Для читачів бібліотеки впродовж Місячника проводились бесіди біля книжкової виставки «Чорнобиль – довгий слід трагедії», огляди книжкових та періодичних видань, фотоальбомів про Чорнобильську катастрофу та її наслідки.