День чорнобильського лиха, болю і суму забути й викреслити з пам’яті неможливо. Саме цій страшній трагедії, 30-й річниці Чорнобильської катастрофи, присвячені заходи, що відбулися у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Для читачів провели прес-репортаж “Дзвони Чорнобиля сьогодні”, годину-реквієм “Велика трагедія мирного часу”, еко-форум “На батьківщину повертають журавлі”.
Діти дізналися про причини і наслідки аварії. За живе зачепила підлітків розповідь очевидця тих подій, ліквідатора аварії, інженера-доземетриста Катерини Онищук. Вона поділилася спогадами і роздумами про страшну катастрофу, її вплив на людей та природу.
Головний спеціаліст департаменту екології та природніх ресурсів облдержадміністрації Ганна Семенюк, яка стала учасником еко-форуму, розповіла про наслідки чорнобильської аварії і запевнила, що доля планети у наших руках. Ганна Валеріївна повідала як важливо дбати про екологічний стан нашої країни.
Також зацікавили дітей та спонукали до роздумів відеорепортаж “Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять.” і віртуальна мандрівка до музею “Чорнобиль”.
До уваги відвідувачів бібліотеки була представлена виставка-реквієм “Запалимо Чорнобилю свічку”. Документальна хроніка тих подій, роздуми вчених, спогади очевидців допомогли дітям розібратися у подіях 30-річної давнини. Читачі вдивлялися у портрети шести пожежників, які першими кинулися на двобій з атомом. Зацікавили дітей книги і статті про рятівників, ліквідаторів і медиків Хмельниччини. Відвідувачі переглядали романи, повісті та поезію про місто Прип’ять, аварію і звичайний людський та професійний подвиг ліквідаторів.
Нехай тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться у душах кожного з нас співчуттям і милосердям. Ми щиро віримо в те, що кожної весни до рідної землі повертатимуться журавлі і прийдешній день буде наповнювати наші серця миром і спокоєм.