Днями в обласній філармонії відбувся обласний огляд-конкурс хореографічних колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Розмай-2016». Організаторами заходу виступили управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації та обласний науково-методичний центр культури і мистецтва.![роз1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/05/роз1-300x200.jpg)
Головна мета конкурсу – виявлення та підтримка обдарованих дітей, розвиток їх творчих здібностей, удосконалення виконавської майстерності хореографічних колективів ПСМНЗ, популяризація хореографічного мистецтва серед молоді, обмін досвідом роботи викладачів мистецьких шкіл.![роз2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/05/роз2-300x200.jpg)
Учасниками конкурсу стали 34 хореографічних колективи, а це понад 660 виконавців з 14 мистецьких шкіл, в яких працюють хореографічні відділи і класи за програмами «Сучасний танець», «Бальний танець».
Професійне журі на чолі з Людмилою Мєзенцевою, методистом з хореографії навчально-методичного відділу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, кращих обирало у номінаціях «Сучасна хореографія» та «Бальна хореографія» (ансамблі та малі форми) та за трьома віковими категоріями.![роз4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/05/роз4-300x200.jpg)
В конкурсній програмі представили 68 хореографічних номерів.![роз5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/05/роз5-300x200.jpg)
За рішенням журі І місця вибороли:
номінація «Бальна хореографія»:
- зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда» Ізяславської ДШМ (керівник Руслан Кузема);
номінація «Сучасна хореографія»:
- зразковий ансамбль сучасного танцю «Фреш» Хмельницької ДШМ (керівник Юлія Шенькарук);
- зразковий театр танцю «Фантазія» Волочиської ДШМ (керівник Зоя Кращук);
- хореографічний колектив «Овація» Шепетівської ДМШ (керівник Іванна Бейзимова);
- зразковий танцювальний колектив «Теофілія» Теофіпольської ДМШ (керівник Зоряна Ковтонюк);
- зразковий хореографічний ансамбль «Алтея» Кам’янець-Подільської міської ДМШ (керівник Любов Бойко);
- зразковий хореографічний ансамбль «Чарівний каблучок» Віньковецької ДШМ (керівник Оксана Лемешева).
За кращу хореографічну постановку нагороджені: Зоя Кращук – керівник зразкового театру танцю «Фантазія» Волочиської ДШМ та Іванна Бейзимова – керівник хореографічного колективу «Овація» Шепетівської ДМШ.
Конкурс показав зростання рівня виконавської майстерності та сценічної культури колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області.
Журі огляду-конкурсу високо оцінило виступи учасників та балетмейстерські роботи керівників колективів за втілення та розкриття надзвичайно цікавих та складних тем в хореографічних постановках, підбір музичного матеріалу, придбання відповідних сценічних костюмів.