Згідно указу Президента України 2016 рік оголошено роком Івана Франка.
З нагоди 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті поета у сквері ім. І.Франка відбулася літературно-мистецька академія, організована Хмельницькою обласною бібліотекою для юнацтва.
На захід запросили письменника, публіциста, журналіста, члена Національної спілки письменників України, лауреата премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики Петра Маліша. Земляк Івана Франка, Петро Маліш, знайомив присутніх старшокласників ліцею №17, ЗОШ №6, пересічних хмельничан-учасників академії з унікальними фактами життєвого і творчого шляху українського генія. А ще біля пам’ятника поета звучали поезії, які читали ліцеїсти, та українські народні пісні у виконанні капели бандуристів “Елегія” Хмельницького музичного училища імені В.Заремби.
Увазі присутніх була представлена інстальована книжково-ілюстративна виставка “Іван Франко – дух, наука, думка, воля” з фондів бібліотеки.
Іван Франко – автор більше шести тисяч творів різних жанрів, поет, прозаїк, драматург, літературознавець, мовознавець, фольклорист, економіст, політолог – це далеко не повний перелік усього, чого торкнулася його натруджена рука. За обсягом знань, багатством лексичного запасу він був енциклопедією, а за працьовитістю, результативністю та глибиною мислення його величають титаном думки і праці. Усього за життя Франка окремими книгами з’явилося понад 220 видань у т. ч. більш ніж 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів. Лише частина спадщини великого українського письменника опублікована в 50 томах, що є лише половиною творчого доробку І. Я. Франка. Але й при цьому вражають незвичайні здобутки: 7 томів оригінальної поезії, 6 – перекладної, 9 томів оригінальної прози, 2 томи драматичних творів. Знав сімнадцять мов, з п‘ятнадцяти перекладав. Якби зібрати всі твори, перекладені Франком, можна було б укласти багатотомну антологію світової поезії. За обсягом перекладених творів з різних літератур Іван Франко не має собі рівного у світовій літературі. А ще нащадки називають І.Я.Франка Великим Каменярем, який своїм полум’яним словом ламав скелю неправди і гніту. Франковими словами “Вогонь в одежі слова” можна назвати його творчість:
Лиш діло робіть! Не по ваших словах
Колись вас судитимуть люди.