Завершальним акордом травня у Нетішинському міському краєзнавчому музеї стала творча зустріч з Миколою Габруком, художником, який пише вірші, та його родиною. Свого часу Микола Григорович працював на ХАЕС, де очолював бригаду художників. Масштабною роботою, в розробці та виконанні якої брав участь пан Микола, стало виконання мозаїки на готелі «Горинь». «Прометея» зі смальти виконала група художників у складі Миколи Габрука, Олександра Яремова та Віктора Піантковського. Це одна з наймасштабніших робіт зі смальти в області.
Що ж до поезії, то вперше спробував написати вірш у дев’ятому класі, але крила натхнення опустилися, коли вчителька поставила «трійку», не повіривши, що сам написав. До віршів повернувся у зрілому віці, коли довелося пройти немалі випробування в житті. Через загрозу втратити зір, він майже місяць перебував у лікарні. Поетичні рядки, які складав в ту пору, на папір записувала дружина. У своїх творах намагається «збагнути правду власного буття», оспівує красу природи, велич Творця, закликає вірити й ніколи не здаватися.
Рідні пана Миколи поділяють його захоплення творчістю. Кілька віршів автора прочитали на зустрічі в музеї його доньки Ольга Довгушко і Катя Габрук. Теплими словами поділилася з присутніми дружина Світлана.
На свято привітати дідуся завітала онука Софійка, разом із подружками, з якими вони співають в Зразковому ансамблі «Вернісаж» під керівництвом Ольги Дьячиної. Дівчата виконали пісню «Маленьке кохання», яка вдало підкреслила іронічний настрій вірша Миколи Габрука про юнацьке кохання.
Серед гостей того вечора були й студійці місцевого літературного осередку «Натхнення». А оскільки жіноча половина родини Габруків працює у педагогічній сфері, підтримати їх прийшли колеги з дошкільних навчальних закладів.
На завершення Оксана Кононюк, директор Нетішинського міського краєзнавчого музею, поділилась з присутніми тим, що ця зустріч стала для неї свого роду відкриттям й закликала непересічних людей частіше приходити в музей на подібні заходи.
Насамкінець присутні побажали Миколі Габруку видати власну збірочку віршів. Його ж побажання усім, та, зокрема нинішньому юному поколінню – цінувати час і вкладати його в розвиток тих талантів, якими вони обдаровані.