Україна – це особистості, які формують обличчя ії історії.
В особі Івана Миколайчука українська нація має невмирущого позитивного героя, який пробуджував національний дух українців. У житті цього видатного актора, режисера та сценариста було все, аби стати легендою не лише національного, але й світового кінематографу. 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи, які зробили його кінозіркою 60-70-х років. Державну Шевченківську премію Іван Миколайчук отримав вже посмертно. «Він був особливий, народний, справжній, найкращий. Я не знаю більш національного генія. До нього це був Довженко» – так визнаний світом кіномайстер Сергій Параджанов характеризував творчість свого молодшого колеги.![микол1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/06/микол1-300x168.jpg)
15 червня 2016 року Івану Миколайчуку виповнилося б 75 років. З цієї нагоди у відділі мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва було проведено кіновечір «Іван Миколайчук – душа українського кіно» .
Розкрити світ талановитого актора, режисера, сценариста Івана Васильовича Миколайчука бібліотекарям допоміг запрошений на кіновечір заслужений діяч мистецтв України, режисер Іван Рожко.![микол2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/06/микол2-300x168.jpg)
Гортаючи сторінки життя та творчості українського митця, переглядаючи фрагменти відомих кінострічок актора і режисера – «Тіні забутих предків», «Захар Беркут», «Вавилон ХХ», «Білий птах з чорною ознакою» та відеосюжет «Обличчя української історії», читачі бібліотеки ніби заново відкривали для себе генія українського поетичного кіно.
Матеріали книжкової виставки “Іван Миколайчук: Національний геній України” стали доповненням розповіді про акторський та режисерський доробок митця.