870-ту річницю першої письмової згадки про Меджибіж 26 червня 2016 р. відзначили у найдавнішому подільському містечку, яке згадується в історичних хроніках на 110 років раніше за Львів і на 228 років раніше за Кам’янець-Подільський. Урочистості, організовані Меджибізькою об’єднаною територіального громадою та Державним історико-культурним заповідником “Межибіж”, відбулися на території стародавньої фортеці, якою славиться “місто межи Богами”.
Вітання від керівництва селища та району, щирі побажання від єврейської та польської громад, концерт та спортивні змагання – так святкував свою річницю стародавній Меджибіж. А ще – вперше у своїй сучасній історії вшановував почесних громадян. Званням “Почесний громадянин Меджибожа” відзначені п’ятеро місцевих мешканців, у тому числі Галина Кирилівна Медведчук – знаний краєзнавець та музейний працівник, яка більшу частину свого життя присвятила історії та етнографії Поділля та Меджибожа, автор багатьох книг і публікацій. Понад три десятиліття вона віддала праці у Меджибізькій фортеці – від музею до заповідника.![м2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/06/м2-300x225.jpg)
В буквальному та переносному сенсі на висоті відзначили 870-ту річницю Меджибожа волонтери Подільського молодіжного об’єднання “У майбутнє через культуру”, яке очолює Денис Монастирський. Користуючись вихідними днями, бригада волонтерів-висотників здійснювала відновлювальні роботи на найвищій ділянці фортечного муру. Робота не припинялася й під час святкування.![м3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/06/м3-300x225.jpg)
Надалі відзначення Дня Меджибожа має бути щорічним. За рішенням виконкому селищної ради, святковим для містечка днем є друга неділя червня. Таку ініціативу місцевим самоврядцям подав колектив Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”. На переконання директора заповідника Олега Погорільця, відзначення наступного Дня Меджибожа має відбуватися вже за участю делегацій з містечок-побратимів з Польщі та Литви, які на той час у Меджибожа мають з’явитися. Адже, завдяки участі селищної ради в українсько-польському проекті розвитку громад та активній міжнародній діяльності історико-культурного заповідника, попередні перемовини з потенційними партнерами вже ведуться.![м4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/06/м4-300x225.jpg)
Є плани й щодо встановлення партнерських стосунків між Меджибожем та містами України: Бережанами та Охтиркою, з якими подільське містечко пов’язане спільними сторінками багатогранної та захоплюючої історії.![м5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/06/м5-300x225.jpg)
![м6](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/06/м6-300x225.jpg)