Сьогодні у виставковій залі обласної бібліотеки для юнацтва відбулось відкриття фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктива». Експонуються найкращі 40 фотографій, обрані з понад 680 фоторобіт, які надійшли з усіх куточків України на VI Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива».
Фотоконкурс проходив у вересні-листопаді 2015р. за ініціативи Українського форуму благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України. Партнерами фотовиставки цього року стали: програма Волонтери ООН, Благодійний фонд родини Загорій, Всеукраїнський благодійний фонд «Запорука», компанія EY в Україні, Національний музей Тараса Шевченка, компанія Amway, тижневик «Країна», портал «Громадський простір», рекламне агентство «Яспис», «Дзеркало тижня» (ZN.UA), портал Foto.ua. Мобільний партнер – lifecell.![від2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/07/від2-300x225.jpg)
Із відкриттям виставки присутніх привітала Валентина Граділь-заступник начальника управління культури, національнастей, релігій та туризму облдержадміністрації. Також на відкритті були присутні: Віталій Шишко-начальник управління комунального майна Хмельницької обласної ради, Тамара Таньчук-директор обласної бібліотеки для юнацтва, Валентина Базилюк – засновник ГО «Тепло рідних сердець», фотохудожники міста – Микола Шафінський та Сергій Аніськов, представники молодіжних громадських організацій, працівники закладів культури міста. Особливу атмосферу на виставці допоміг створити Юрій Портний-викладач Хмельницького музичного училища.![від4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/07/від4-300x225.jpg)
Цього року на світлинах зафіксовані нові суспільні процеси: теми допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також постраждалим від воєнного конфлікту на сході України. Найбільше світлин у номінації «Благодійність дає надію», де відображена допомога дітям-сиротам, сім’ям у кризових ситуаціях, людям літнього віку, безпритульним, людям з особливими потребами, внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від природних лих. Другою за популярністю є номінація «Благодійність дарує усмішки». Це фотографії, які зображують позитивні емоції, радісні події, пов’язані з благодійністю.![від5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/07/від5-300x225.jpg)
Відкриття фотовиставки відбулося у січні 2016 р. у Національному музеї Тараса Шевченка. У березні 2016 р. «Благодійність крізь призму об’єктива» експонувалась у Верховній раді України. У квітні фотовиставка, за традицією, вирушила у подорож Україною. Впродовж 2016р. виставка побуває щонайменше в 10 містах України.![від3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/07/від3-300x225.jpg)
Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва не випадково стала партнером в організації виставки, адже колектив бере участь в багатьох проектах, пов’язаних з благодійністю: організація роботи школи волонтерів, реалізація цільової програми по обслуговуванню книгою підлітків з особливими потребами «Поринемо в світ книги», допомога бійцям добровольчих батальйонів через волонтерів ГО «Тепло рідних сердець», збір коштів пораненим бійцям та книг для воїнів АТО, культурне шефство над мешканцями геріартричного пансіонату, організація безкоштовних курсів з вивчення англійської та польської мов, комп’ютерної грамотності та основ програмування.![від6](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/07/від6-300x198.jpg)
Виставка в бібліотеці експонуватиметься з 26 липня по 1 серпня.![від7](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/07/від7-300x225.jpg)
![від8](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/07/від8-300x225.jpg)